Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

1.8 Milyon TL Gelir Sahibi Olan Fuhuş Çetesinin Tüm Mal Varlığına El Konuldu!

  • 31 Ocak 2019
  • 367 kez görüntülendi.
1.8 Milyon TL Gelir Sahibi Olan Fuhuş Çetesinin Tüm Mal Varlığına El Konuldu!
Konu Altı

Adana’da çeşitli masaj salonlarında fuhuş yaptıran toplam olarak 20’si kadın olan 38 kişiye ev hapsi cezası verildi. Çetenin lideri olduğu bilinen 8 kişinin, 1.800.000 TL değerindeki mal varlığına ise el konuldu.

Adana’da şehrin tamamında faaliyet göstermekte olan masaj salonlarında fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla birlikte toplam 38 kişiye ev hapsi cezası verildi. Mahkeme aynı zamanda çetede liderlik görevi yaptığı bilinen 8 farklı şüpheliye ait olan 1.800.000 TL’lik mal varlığına el koydu.

Operasyon Düzenlendi

Adana Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, şehir genelinde fuhuş yapmakta olan ve fuhuşa aracılık ederek yer temin edip, kazanç sağlayan kişilerle ilgili olarak 16 Ocak 2019 tarihinde geniş çaplı bir operasyon düzenledi.

44 Gözaltı

Düzenlenen eş zamanlı operasyon sonucunda toplam olarak 44 kişi gözaltına alındı. Şüpheli kişilerin şehir genelinde faaliyetlerine devam etmekte olan farklı masaj salonlarında fuhuş yaptırdığını belirleyen Ahlak Büro Amirliği ekipleri 100’den fazla kişinin ifadesini alarak olayı aydınlatmaya ve tüm suçluları yakalamaya çalıştı.

38 Kişi Ceza Aldı

Fuhuş yaptırdığı belirlenen şüphelilerin herhangi bir polis baskını olması durumunda haber vermesi için masaj salonlarının etrafına belirli aralıklarla 100 TL ila 150 TL günlük para vererek kişiler yerleştirdiği de tespit edildi. Polis ekiplerini kollayan kişilerin ise 24 saat boyunca alanlardan bir an olsun ayrılmadığı yine polis ekiplerince teker teker tespit edildi. Emniyette gerçekleştirilen sorgulamalarda suçları reddeden şüphelilerden 6 tanesi serbest bırakılırken, Adliyeye sevki yapılan 20’si kadın olmak üzere toplam 38 kişi ev hapsi cezası aldı.

Yaşadıkları Hayat Şaşırttı

Operasyon sonrasında polis ekipleri, fuhuş çetesinde liderlik görevi yapmakta olan toplam 8 kişinin mal varlığını araştırmaya başladı. Çok lüks hayat yaşadıkları tespit edilen toplam 8 kişinin rezidanstan, lüks araçlara kadar birçok mal varlığı olduğu tespit edildi.

Tüm Malvarlıklarına El Konuldu

Bazı gayrimenkullerin fuhuş vasıtasıyla kazanılan para sonucu elde edildiğine yönelik tespit yapan polis ekipleri, TCK’nın 282. maddesi kapsamında “Suçtan kaynaklanarak mal varlığı edinme, ekonomik gelir elde etme, suçtan kazanç elde etme, ekonomik değerlere meşruiyet görüntüsü kazandırma” suçları sebebiyle tekrardan işlem uygulaması yaptı. Mahkemeye sevk edilen bu kişilerden 8 kişinin 4 ev ve 1 otomobiline el konuldu. Aynı zamanda fuhuş yapıldığı belirlenen 8 farklı masaj salonu da kapatıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ