Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

10 Kasım Töreninde Atatürk’e Hakaret Edip Tutuklanan Kızın İfadesi Paylaşıldı!

  • 12 Kasım 2018
  • 384 kez görüntülendi.
10 Kasım Töreninde Atatürk’e Hakaret Edip Tutuklanan Kızın İfadesi Paylaşıldı!
Konu Altı

Edirne’de yapılan 10 kasım töreninde saygı duruşu esnasında Atatürk’e hakarette bulunduğu iddia edilen ve bu iddiayla birlikte tutuklanarak cezaevine gönderilen kızın çıkarıldığı mahkemede, Atatürk’e saygı için orada bulunanlara putlara taptıkları, putlara saygı duydukları yönünde söylemleri iddialarını yalanladığına yönelik ifade verdiği belirtildi.

Atatürk’e hakaret gerekçesiyle tutuklanan üniversite öğrencisi Emine Şahin’in çıkarıldığı mahkemede, putlara inanıyorsunuz, putlara tapıyorsunuz, putlara saygı duyuyorsunuz tarzında hiçbir şey demediği, sadece batılı inançları getirdiğini söylediğine yönelik ifadesi ortaya çıktı.

“Putlara Tapıyorsunuz”

Üniversite öğrencisi şüpheli Şahin’in tutuklanarak cezaevine gönderildiğinin hatırlatıldığı açıklamada, 10 Kasım 2018 tarihinde Edirne’de gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni’nin yapılacak olduğu alana giderek, törende bulunan kişilere genel olarak putlara taptıkları, putlara saygı duydukları ve inandıkları yönünde söylemleri iddiasıyla birlikte soruşturma başlatıldığı ve şahsın tutuklandığı yer aldı.

Trakya Üniversitesi Fizyoterapi Bölümü’nde öğrenimi devam ettirmekte olan Emine Şahin’in saat 09.04 itibarıyla start alan Atatürk’e saygı duruşu sırasında bulunan kişilere, burada neden beklediklerini, burada ne olduğunu sorarak bağırdığının yazdığı açıklamada, ardından kolluk görevlilerin müdahalesiyle alandan uzaklaştırılmaya çalışıldığı belirtildi.

Alandan uzaklaştırılmaya çalışılırken saygı duruşu esnasında “Hazır Ol” duruşunun kıyam olduğunu, burada bunu yapanların Allah’ın kanunlarını bilmediklerini, Atatürk’ün batılı inançları getirerek insanlara aşıladığı, yazılı kanunları ortadan kaldırttığını, putlara taptıklarını, putlara inandıklarını ve putlara saygı duyduklarını söylediği yazarken, şüpheli Emine Şahin’in “Atatürk’ün Hatırasına Alenen Hakarette Bulunmak” suçundan dolayı soruşturma kapsamına alındığı ve sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği tarafından 11.11.2018 tarihinde tutuklandığı belirtildi. Soruşturmanın halen sürdüğü de yine dava metninde yer aldı.

Öyle Bir Şey Demediğini İddia Etti

Edirne’de Atatürk’e hakaret etme gerekçesiyle birlikte tutuklanan Emine Şahin tarafından mahkemeye verilen ifade de birçok yalanlama yer aldı. Söylediği birkaç cümlenin ardından polis ekiplerinin gelip kendisini yakaladığını anlatan Emine Şahin, kalmış olduğu yurttan çıkarak söz konusu törenin yapıldığı alana gittiğini, o esnada saygı duruşunun başlamış olduğunu ve kendisinin sadece bu bir kıyamdır dediğini, bunu söylemeye kalmadan polis ekiplerinin kendisini yakaladığını, bu kıyam derken namazda yer alan dik duruştan bahsettiğini ileten Şahin, putlara tapıyorsunuz gibi herhangi bir cümle kurmadığını, polislerin kendisini yakaladığında Allah’ın kanunu bilmiyor musunuz? Atatürk batılı inançları getirdi dediğini ve daha fazla hiçbir şey söylemediğini dile getirdi. Halka karşı hiçbir şey söylemediğini, sadece o cümleyi polislere kurduğunu ifade etti ve hakkındaki “puta” yönelik suçlamayı reddetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ