Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

12 Yaşındaki Küçük Çocuk “Ne Olur Buradan Gidelim” Dedi Taciz Ortaya Çıktı!

  • 03 Ekim 2018
  • 590 kez görüntülendi.
12 Yaşındaki Küçük Çocuk “Ne Olur Buradan Gidelim” Dedi Taciz Ortaya Çıktı!
Konu Altı

Muş’ta, sapık inşaat ustası tadilat amacıyla gittiği evde 12 yaşındaki küçük kız çocuğuna taciz etti. İnşaat Ustasının yaptığı bu taciz sebebiyle 8 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Taciz olayı ise, 12 yaşındaki talihsiz kızın “ne olur buradan gidelim, burada durmak istemiyorum” diye yalvarmalarıyla ortaya çıktı.

Evlerinin bahçe duvarını tadilat ettiği ailenin Ö.N.K. (12) isimli küçük kızını taciz ettiği iddiasıyla birlikte tutuklu olarak yargılanan sapık inşaat ustası S.K. (51) hakkında “çocuğa cinsel istismar” suçundan 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Söz konusu cinsel istismar olayı Ö.N.K.’nin halasına burada durmak istemiyorum yalvarışlarından sonra ortaya çıktı. Halası konunun üstüne gidince, küçük kız her şeyi anlattı.

Olay, Eylül ayında Muş merkezde gerçekleşti. Ö.N.K. yaz tatilini geçirme amacıyla babası L.C.K (59) e halası F.G.B. (56) ile birlikte ikamet ettikleri İstanbul’dan memleketleri olan Muş’a geldi.

L.C.K. kardeşleriyle birlikte sahibi oldukları apartmanın bahçesinin duvarını yeniletme amacıyla bir inşaat ustası aramaya başladı. S.K. ilen anlaştı. Apartmanda işine başlayan S.K., iddiaya göre, çalışmakta olduğu anda Ö.N.K.’nın odasına girdi ve perdeleri kapattı. Ardından ise çocuğun babası apartmanın başka yerindeyken elle Ö.N.K.’yi taciz etti.

Baba ve hala tarafından yapılan suç duyurusuyla birlikte gözaltına alınan S.K., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Muş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame harfi harfi Muş 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul gördü. S.K. ile ilgili “çocuğa cinsel istismar” suçundan 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemi var. Davanın ilk duruşması ise yarın yapılacak.

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) Başkanı Saadet Özkan, taciz olayından kendilerine gelen ihbar sonucunda haberleri olduğunu, talep edilmesi durumunda ise çocuğa ve ailesine her türlü psikolojik desteğin verilecek olduğunu ifade etti. Özkan, çocukların vatan olduğunu ve vatanın en hassas şekilde korunması gerektiğinin altını çizdi. Vatandaşların, her türlü istismar durumunda Ucim.org.tr adresinden ulaşıp, ihbarda bulunabileceklerini açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ