Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

2 aylık bebek “ani kalp durması” sonucu öldü

  • 04 Nisan 2018
  • 426 kez görüntülendi.
2 aylık bebek “ani kalp durması” sonucu öldü
Konu Altı

İngiltere’de ailesinin suni safari parkına götürdüğü 2 aylık bebeğin kalbi birdenbire durdu. Hastaneye kaldırılan bebek kurtarılamadı. Yürek uzmanları ise bebeklerde doğumdan sonra yapılması gereken yürek kontrolünün önemine dikkat çekti.

İngiltere’nin Worcester kentinde iki aylık bebek hayatını kaybetti. Yetkililerden yapılan açıklamaya göre ailesinin bölgedeki suni safari parkına götürdüğü bebeğin birdenbire kalbi durdu.

Bebek ambulans helikopterle  hastaneye götürüldü. Kalbi duran bebeğin hastanede hayatını kaybettiği belirtildi. Polis olayın şüpheli bir vaziyet olarak değerlendirilmediğini açıkladı.

BEBEKLERDE KALP KONTROLÜ ÖNEMLİ

ntv.com.tr’nin konuştuğu Kardiyolog Ulaankhuu Batgerel, bebeklerde doğumdan sonra yürek kontrolünün önemine işaret etti.

Uzm. Dr. Batgerel, “Doğumsal yürek hastalıklı doğan bebeklerde en sık ölüm nedeni ani yürek durması ve ölümcül yürek ritm bozuklarına yatkınlıktır. Her yeni doğan bebeğin doğum sonrası rutin muayenesinde üfürüm saptanırsa mutlaka çocuk kardiyologuna yönlendirilmeli ve ekokardiyografi ve EKG çektirilmeli. Bazı doğumsal yürek hastalıkları derhal düzeltici ameliyat yapılmaz ise bebek hayata bağlanamaz, yürek yetmezliği, ölümcül ritm bozukluğu ve enfeksiyona yatkınlık nedeniyle kaybedilir. Bebeklik çağında yürek krizi riski ise neredeyse yok denecek kadar azdır. Bazı enfeksiyon hastalıklarının yürek ve aka damarları etkilemesi; mesele Kawasaki hastalığı, yürek krizi benzeri tabloyu ortaya çıkarabilir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ