Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

2018 Kurban Bayramı tarihi ne zaman? Kurban fiyatları belli oldu mu?

  • 23 Temmuz 2018
  • 542 kez görüntülendi.
2018 Kurban Bayramı tarihi ne zaman? Kurban fiyatları belli oldu mu?
Konu Altı

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramında uzun bir tatil yapmak isteyen vatandaşlar istikbal tatil haberini bekliyor. Peki Kurban Bayramı ne zaman?

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

2018 yılında Kurban Bayramı, hafta sonu tatilleri de iç edildiğinde yekün 9 gün idrak edilecek. Kurban Bayramı’nın arefe günü 20 Ağustos’ta başlayacak. Bayramın son günü ise 24 Ağustos’a denk gelecek. 25-26 Ağustos tarihleri de hafta sonu tatili olarak memurlar için Kurban Bayramı tatilinin devamı niteliğini taşıyacak.

Kurban Bayramının Arefe günü 20 Ağustos Pazartesi günü (Yarım Gün)

Kurban Bayramının 1. günü 21 Ağustos Salı

Kurban Bayramının 2. günü 22 Ağustos Çarşamba

Kurban Bayramının 3. günü 23 Ağustos Perşembe

Kurban Bayramının 4. günü 24 Ağustos Cuma günü

TÜRKİYE DİYANET VAKFI KURBAN FİYATLARINI BELİRLEDİ

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bu sene vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin vatan içinde 850, vatan dışında 625 lira olarak belirlendiğini bildirdi. Erbaş, şu ifadelerde bulundu;

“Kurbanlarımız kardeşlerimize ümit olsun diyor, TDV tarafından bu sene belirlenen vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini açıklıyoruz. Vatan içi kurban bedeli 850 lira, vatan dışı kurban bedeli ise 625 lira olarak belirlenmiştir. Vatandaşlarımız, ‘www.diyanetvakfi.org.tr’ ve ‘bagis.diyanetvakfi.org.tr’ adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı dizi il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, bütün PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban programına katılıp, kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir. Vatandaşlarımız ayrıca ‘0312 416 90 00’ numaralı davet merkezini arayarak kurban vekaleti hakkında detaylı bilgi alabilir.” 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ