Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

4 Gün Önce Şehit Olan Kahraman Polis Memurunun, 2 Yıl Önce Yüzlerce Kişinin Hayatını Kurtardığı Ortaya Çıktı!

  • 21 Aralık 2018
  • 393 kez görüntülendi.
4 Gün Önce Şehit Olan Kahraman Polis Memurunun, 2 Yıl Önce Yüzlerce Kişinin Hayatını Kurtardığı Ortaya Çıktı!
Konu Altı

Diyarbakır’da bundan 4 gün önce PKK’lı teröristlerle girilen çatışmayla birlikte şehit olan polis memurunun, bundan 2 yıl önce 2016 yılı içerisinde bir ilkokulda gerçekleştirilecek olan ve yüzlerce çocukla davetlinin yer aldığı organizasyonda patlatılacak olan 150 kiloluk patlayıcıyı yakalattığı belirlendi. Bir kez daha yürekler dağlandı. Çocuklar ve 100’lerce kişi o anda şehit polis memuru olmasa, şuanda hayatlarını kaybetmişlerdi.

18 Mart Çanakkale Zaferi kutlamalarında patlatılmak istenen toplam 150 kilogram ağırlığındaki patlayıcı bulunan aracı etrafa çok dikkatli bakmasıyla farkeden şehit polis memuru Nazım Tuncer’in (34) bu aracı yakalattırarak kimsenin zarar görmeden organizasyona devam etmesini sağladığı belirlendi.

Aracın Plakası Sorgulandı

Diyarbakır sınırları içerisinde yer alan Hani ilçesinde bundan 2 yıl önce 17 Mart 2016 tarihi içerisinde saatler akşamı gösterirken devriye gezmekte olan polis ekibindeki memurlardan birinin dikkatini Hürriyet İlköğretim Okulu’nun yer aldığı caddedeki park halinde duran bir otomobil çekti. Söz konusu otomobil dışarıdan herhangi bir şekilde şüphe uyandıracak şekilde durmuyordu fakat polis durdurulmasını istedi. Park edilen aracın bulunduğu yerde ilköğretim okulu haricinde birde Hükümet Konağı yer alıyor.

Polis memuru, dikkatini çeken aracın plakasını sorgulattı ve plakasının çalıntı olduğu bilgisine ulaştı. Ayrıca aranan araçlar arasında da yer aldığının tespiti gerçekleştirildi. Bu olayın ardından hemen bomba uzmanlarının gelmesi talep edildi. Yapılan incelemeler sonucunda piknik tüpleriyle oluşturulmuş toplam olarak 150 kilogram patlayıcı bulunduğu belirlendi.

Hedef Çanakkale Kutlamaları

O gün Diyarbakır Valiliği tarafından açıklama yapılmıştı. Hani ilçesi Merkez Mahallesi üzerinde 17.03.2016 tarihi itibarıyla yakalanan bombaya yönelik tüm detaylar belirtilmişti. Güvenlik güçlerinin dikkati ve çabasıyla birlikte bombanın imha edilerek hiçbir şekilde can ve mal kaybı ortaya çıkarmadığı bilgisi de ulaştırılmıştı.

Çıkan Çatışmada Hayatını Kaybetti

O gün gösterdiği dikkat ve şüpheci tavırla birlikte 100’lerce aile ve çocuğun canını kurtarmış olan şehit polis Nazım Tuncer, bundan 4 gün önce Diyarbakır Hani ilçesinde yine PKK’lı teröristler ile girilen silahlı çatışma sonucunda ebediyete teslim oldu. Şehitlik makamına ulaşan Tuncer, memleketi Uşak’ın Banaz ilçesi sınırlarında yer alan Kızılhisar köyünde defnedildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katılım gerçekleştirdiği törenin hemen sonrasında son yolculuğuna uğurlanmak üzere toprağa verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ