Ekonomi

50 bin 500 lira peşinatla ev sahibi olabilirsiniz!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 50 bin 567 TL taksitle ev sahibi yapmayı amaçlıyor.

Eğer siz de ucuza ev alayım diyorsanız doğru sayfadasınız. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 50 bin 567 TL taksitle ev sahibi yapacak. Bu sistemle birlikte sade ve sadece 50 bin 500 lira peşinatla ev sahibi olabilirsiniz.

Ev fiyatlarının artması ile konut sahibi olamayan vatandaş kara kara düşünüyor. Bir yandan kredilerin yüksek olması bir yandan konut fiyatlarının artması ve asla düşmeyeceğinin tahmin edilmesi ev almak isteyen vatandaşın moralini bozuyor ancak devlet ucuz konut üretmeye de devam ediyor.

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar TOKİ imkanlarından da yararlanabilirler. TOKİ sayesinden ucuz konut sahibi olabilirsiniz.

buildings 4917447 1280

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın Kırıkkale Delice projesinde yer alan 4 adet konut için başvuru tarihi açıklandı. Başvurular bugün başladı.

TOKİ Kırıkkale Delice projesinde 3 oda 1 salon konutlar bulunuyor. Projede yer alan konutların brüt alanı 101.95 metrekare, net alanı ise 87.89 metrekare olarak belirlendi. TOKİ Kırıkkale Delice projesi için son başvuru tarihi 7 Temmuz 2022 tarihinde sona erecek. Projede konutlar kuralı olarak satışa çıkarılıyor.

TOKİ Kırıkkale Delice projesinde kura sonuçları 21 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacak. TOKİ Kırıkkale Delice kura sonuçlarını da sayfamızda yayınlıyor olacağız.

TOKİ Kırıkkale Delice ödemeleri!

TOKİ Kırıkkale Delice projesi için ödenecek taksit bedelleri 1.896 liradan başlıyor, 2 bin 205 liraya kadar yükseliyor.

Süreç nasıl işleyecek?

Sözleşme İmzalanacak Banka Şubesi: TC. Ziraat Bankası AŞ. Delice/Kırıkkale
Asil Hak Sahipleri Sözleşme İmzalama Tarihleri: 27 Temmuz 2022 – 28 Temmuz 2022
Yedek Hak Sahipleri Sözleşme İmzalama Tarihleri: 29 Temmuz 2022

Ayrıca Kırıkkale Delice projesi kapsamında satışa sunulan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde, 21 Temmuz 2022 tarihinde başvuruda bulunanlar ve noter huzurunda “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” çekim işlemleri yapılacak. Konut sayısından daha az başvuru olduğu takdirde “Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası” çekilmeyerek, İdarenin belirleyeceği bloklar/konutlar arasından, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu