DünyaEkonomi

8 bin Bitcoin’i çöpe atan Howells çöpte Bitcoin arıyor! Howells’ın yeni umudu robot köpekler!

8 BİN BITCOIN’İN ÇÖPE ATILMASI OLAYI AKILLARA KAŞIKÇI ELMAS’INI GETİRDİ! ÇÖPTEKİ BITCOIN’İ KİMİN BULACAĞI İSE MERAK KONUSU…

İçerisinde 8 bin adet Bitcoin’in bulunduğu hard diski yanlışlıkla çöpe atan James Howells, belediye çöplüğünde arama yapabilmek için çaba sarfediyor. James Howells’ın son çaresi ise robot köpekleri kullanarak tüm çöp alanında arama yapabilmek.

İçinde yaklaşık 170 milyon dolar yani yaklaşık olarak 3 milyar Türk Lirası değerinde Bitcoin barındıran sabit diskini, yapılan bir yanlışlık sonucunda çöpe atan James Howells, kripto parayı kurtarabilmek adına milyonlarca dolarlık bir çözüm planı hazırladı. Yıllardır haberlere konu olan James Howells, iki gün önce Insider için yaptığı bir röportajda şunları aktardı. Bir plan yapacağını ve yapacağı plan kapsamında da Boston Dynamics’in robot köpeği olan Spot’u da kullanmak istediğini belirtti. Ntv.com.tr’de yer alan haberin içeriğine göre; Galler’in Newport bölgesinde yaşayan James Howells, 2013 yılında ofisinde temizlik yaptığı sırada içinde 8 bin Bitcoin’in yer aldığı sabit diski yanlışlıkla çöpe attığını bildirmişti. Bilgi teknolojileri uzmanı, Newport’taki bir çöplükte duran diskini geri alabilmek için de yıllardır mücadele veriyor. James Howells, çöplükte bir arama çalışması başlatmak için Newport Belediye Meclisi’ne defalarca başvursa da izin alamamış ve gündeme oturmuştu.

Önerilen İçerik :   Her tahmini tutan Selçuk Geçer'den kritik uyarı geldi! Bu uyarıları dikkate almayan çok ağlar!
bitcoin uzun 16 9 1618097113 16 9 1618379774
bitcoin

ROBOTLAR “HAZİNE AVCILARINA” KARŞI DEVRİYE ATACAK!

11 milyon dolar harcayarak yaptığı plana göre, hem insanlardan hem de yapay zeka destekli makinelerden faydalanılarak çöplükte tam 3 yıl boyunca sabit disk aranacak. İki robot köpek de gün boyunca çöplerle cebelleşip geceleri ise “hazine avcılarına” karşı bölgede devriye olarak kolaçan edecek. Howells’ın köpeklere Satoshi ve Hal adını vermek istemesi üzerine isimlerin tarihçesi araştırıldı. Bitcoin’in tarihinden gelen isimlere göre kripto paranın esrarengiz mucidi Satoshi Nakamoto lakabını kullanıyor. Tarihteki ilk Bitcoin işlemini yapan kişi ise Hal Finney.

Uzmanlarla hazırladığı plan çerçevesinde eğer belediye meclisi tarafından kabul edilirse, James Howells, risk sermayedarları Hanspeter Jaberg ve Karl Wendeborn tarafından da finanse edilecek. Bitcoin’in bulunması durumunda da ikili toplamda 50 milyon dolardan fazla para kazanacak. Finansör Jaberg, bu durum için “Açıkçası bu samanlıkta iğne aramak gibi. Çok yüksek riskli bir yatırım” diyerek açıklamalarda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu