Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

8 Saat Ameliyat Masasında Kaldı! Ameliyat Olurken Tecavüze Uğradı!

  • 27 Kasım 2018
  • 509 kez görüntülendi.
8 Saat Ameliyat Masasında Kaldı! Ameliyat Olurken Tecavüze Uğradı!
Konu Altı

Pakistan’da ağızları açık bırakan bir olay yaşandı. 35 yaşındaki bir kadın, hastanede tam 8 saat boyunca devam eden ameliyat esnasında tecavüze uğradı. Polis ekipleri, ameliyat servisinde çalışmakta olan ve o ameliyatı giren her personeli teker teker gözaltına alarak soruşturma başlattı.

Pakistan’da 8 saat boyunca ameliyat olan ve ardından taburcu edilerek hastaneden çıkış izni verilen bir kadın, tekrar rahatsızlandı ve bu kez başka bir hastaneye gitti. Burada gerçekleştirilen incelemeler sonucunda kadının ameliyat esnasında tecavüze uğradığı tespit edildi.

8 Saat Ameliyatta Kaldığı Esnada Oldu

Pakistan’da yaşanan ağızları açık bırakan hayret verici tecavüz olayı ülke gündeminde büyük yankı uyandırırken dünya basınında da “yok artık” dedirtti. Rahatsızlığından dolayı sekiz saat boyunca devam eden ameliyatın ardından  aynı gün taburcu olarak evine gönderilen bir kadın, cinsel organında aşırı derecede acı hissetmeye başladı. İdrar yolunda da kanama meydana gelince hemen hastaneye götürüldü. Bu kez götürüldüğü hastanede kontrolleri gerçekleştirilen kadının tecavüze uğradığı belirlendi.

Soruşturma Bakanlık Tarafından Yapılıyor

Pakistan polis yetkililerinden Ali Waseen Nasir, tıbbi soruşturmanın büyük bir hızla devam etmekte olduğunu ve tecavüz olayına yönelik ilgili örneklerin adli tıp kurumuna gönderilerek gelen sonuçlar sonrası işlem yapılacak olduğunu bildirdi. Pakistan Sağlık Bakanlığı ise olayın soruşturulmasını gerçekleştirme amacıyla toplam 3 müfettişe görev verdi.

Hastanede İddiaları Reddediyor

Kadının tecavüze uğradığını hastanenin başhekimi, soruşturmada verdiği ifade sonucunda kadına herhangi bir şekilde cinsel yönden temas kurulduğuna dair bulgu olmadığını ve olayın büyük bir yanlış anlaşılma sonucu meydana gelmiş olabileceği ihtimaline dayanarak, kadının istediği üzerine numunelerin adli tıp kurumuna gönderildiğini, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini, birkaç kişinin gözaltına alıdığının açıklamasını yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ