Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

9 Aydır Oğlunun Mezarından Ayrılmayan Babadan Erdoğan’a Çağrı “Hayatıma Son Vereceğim”

  • 30 Kasım 2018
  • 406 kez görüntülendi.
9 Aydır Oğlunun Mezarından Ayrılmayan Babadan Erdoğan’a Çağrı “Hayatıma Son Vereceğim”
Konu Altı

Şanlıurfa’da bundan 9 ay önce 21 yaşında motosiklet kazası sonucu ölen gencin babası, oğlunun mezarından ayrılmıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yardım çağrısında bulunan acılı baba, oğlunun ölümünden sorumlu olan kişilerin ceza almadığı takdirde hayatını sonlandıracağını açıkladı.

Genç Yaşında Can Verdi

Trambüs projesi sebebinden dolayı ulaşımın tek şerite düştüğü Haleplibahçe Caddesi üzerinde tarihler 27 Şubat’ı gösterirken bir otomobil Yusuf İzzet Toprak adlı şahsın motosikletiyle çarpıştı.

Kaza sonucunda motosikletten fırlayarak yola düşen ardından da kafasını feci bir şekilde kaldırım taşına çarparak olay yerinde hayatını kaybeden Toprak askere gitme hazırlıkları içerisindeydi. Süleymaniye Mahallesi’nde yer alan Mehmetçik Mezarlığı’na defin işlemleri yapıldı.

OĞLUNUN MEZARINDAN BİR AN OLSUN AYRILMIYOR

İnşaat işçisi olan 45 yaşındaki babası Mehmet Toprak, oğlunun ölümünü kabullenemiyor. Her gün oğlunun mezarına giden baba, belli bir zaman sonra geceleri mezarlığa giderek mezarın yanında yatmaya başladı. Oğlunun mezarının yanından bir saniye dahi ayrılmayan acılı babanın eşi ve 4 çocuğu ise yakınlarıyla komşuları tarafından yapılan yardımlarla hayatını devam ettiriyor.

ERDOĞAN’A SESLENDİ

Oğlunun ölümüne tek şeride düşürülerek herhangi bir önlem alınmayan Karayolları ve Belediye ile ters yöne giriş yapan otomobil sürücüsünün sebebiyet verdiğini anlatan acılı baba, kimsenin ölümden dolayı ceza almadığını anlattı. Oğlunun ihmaller zinciri sonucunda hayata gözlerini yumduğunu, acısının her gün ilk günkü gibi yeni olduğunu belirten baba, ailenin dağılmasına, oğlunun ölmesine ve kendisinin mezarlıkta uyumasına sebep olan kişilerin yaşamlarını hala özgür bir şekilde devam ettirdiğini, oğlunun ölümünde sorumlu olanların ceza alması için Cumhurbaşkanı’na seslendiğini ve yardım istediğini dile getirdi.

“HAYATIMA SON VERECEĞİM”

Sadece banyo yapıp temizlenmek için eve gittiğini, bu esnada eşi ve çocuklarıyla da özlem giderdiğini anlatan acılı baba, oğlunun nişanlı olduğunu ve kaza tarihinden 21 gün sonra askere gidip vatani görevini yapacağını, Balıklıgöl’den eve geliş yaparken, ters şeride giren araba sonucu hayatını kaybettiğini, oğlunun öldüğünü kabullenemediğini ve bu ölüme dayanamadığını anlatan baba, ölüm sonrası kimsenin ceza almamasının da acı verdiğini dile getirdi.

O kazada hem otomobil sürücüsünün hem belediyenin hem de karayollarının suçlu olduğunu iddia eden baba kimsenin ceza almadığını, olanın kendi oğluna olduğunu ve oğlunun bunu canıyla ödediğini, oğlunun ölümüne sebebiyet verenler ceza almadığı takdirde hayatına son vereceğini söyledi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ