Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

9 Milyon Emekli Artacak Enflasyon ile Birlikte Temmuz Zammını Bekliyor

  • 04 Mart 2018
  • 488 kez görüntülendi.
9 Milyon Emekli Artacak Enflasyon ile Birlikte Temmuz Zammını Bekliyor
Konu Altı

Yeni yılın ilk 6 ayı için belirlenerek olan enflasyon oranı SSK ve Bağkur emeklilerinin alacağı yeni zammın oranı konusunda belirleyici olacak. Ocak ayı içerisinde enflasyon 1.02 olarak kaydedilirken Şubat ayı için yapılan tahminler ise yüzde 0,52 oranında seyrediyor. Böylece zam hakkındaki öngörüler yüzde 4.02’lik oranları buluyor.

2018 yılının Temmuz ayında emekliler tarafından alınacak olan zamlar, enflasyon oranlarıyla doğru bağlantıda hareket ettiği için 9 milyon emeklinin gözü bu oranlarda. 2018 Yılı Programı’na göre Ocak ayından Haziran ayına kadarlık süreç içerisinde gerçekleşecek olan enflasyon tahminleri söz konusu dönemdeki SSK ve Bağkur emeklilerinin yüzde 4.02’lik zam alabileceği yönünde gerçekleşiyor.

Merkez Bankası tarafından geçen hafta içerisinde yayımlanan verilere göre 2018 yılına ilişkin enflasyon tahminleri beklentisi yüzde 9,48 oranlarında gerçekleşti. Bu da Temmuz ayında emeklilerin alacağı emekli zammında artış olabileceği görüşlerini destekler nitelikte bir gelişme olarak görülüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ