Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

9 Yılda 300 Ameliyat Geçiren Çocuk Yardım İstiyor!

Bursa İnegöl ilçesinde bundan 8 yıl önce içtiği temizlik maddesinden dolayı iç organları hasar gören henüz 11 yaşındaki Kayra Karakaş isimli küçük çocuk, 2 yaşından beri hem yurtiçinde hem de yurtdışında 300’den fazla ameliyata girdi. ABD’de tekrar ameliyat olması gereken küçük çocuğun ailesi maddi yetersizlik sebebiyle hayırseverlerden yardım istiyor.

  • 05 Temmuz 2019
  • 496 kez görüntülendi.
9 Yılda 300 Ameliyat Geçiren Çocuk Yardım İstiyor!
Konu Altı

Bursa İnegöl’de ikamet eden Karakaş ailesinin 11 yaşındaki küçük çocukları, 2011 yılında henüz daha 3 yaşındayken temizlik maddesi içti. Yemek borusu, midesi ve kalın bağırsağından ağır tahrip olan küçük çocuk, Daha önce fabrikada çalışan ve şuan işsiz olan Ayşe ve Halit Karakaş çiftinin en büyük değerleri. 9 yıllık süre içerisinde Türkiye ve Amerika’da 300’den fazla ameliyat geçirdi.

Karnından beslenmekte olan, ilaç maliyeti ise yıllık yaklaşık 100.000 TL’ye kadar ulaşan Kayra, tekrardan ameliyat için ABD’ye gitmek zorunda. 27 Temmuz tarihinde ailesiyle birlikte Amerika’ya uçacak olan küçük çocuk, 6 Ağustos 2019’da ameliyata girecek.

Kayra’nın anneannesi Meral Güneş ise artık maddi olarak tamamen tükendiklerini anlatarak gözyaşları içerisinde yetkililer ve hayırseverlerden yardım eli uzatmalarını istedi.

Kayra’nın makineye bağlı bir yaşam gerçekleştirdiğini belirten Güneş, 9 yılda çocuğun girdiği ameliyat sayısının 300’ü bulduğunu belirtirken, karnından beslendiğini, ilaç ve her türlü tıbbi malzemenin yurtdışından geldiğini, yıllık yaklaşık olarak 100.000 TL’ye ulaşan maliyeti olduğunu ifade etti. Çocuğun sağlığına tekrar kavuşabilmesi için gezmedikleri hastane kalmadığını ileten acılı kadın, 4 daire parası harcadıklarını söyledi.

Kayra dışarıda sırtında sürekli sırt çantasıyla gezmek zorunda. Her çocuk gibi sokakta oynamak en büyük hayali olan Kayra, ne yazık ki bu hayalini gerçekleştiremiyor. Eğitimini ise evde alarak devam ettiriyor. Henüz küçük ve duygusal anlamda oldukça hassas olması sebebiyle psikolojik sorunlar yaşamış Kayra, tükürüğünü dahi yutamıyor.

Kayra’yı devletin sahiplenmesini isteyen Meral Güneş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bundan 2 yıl onca ilgilenilmesiyle ilgili talimat verdiğini, Kayra’nın bir an önce sağlığıyla alakalı her konuda devlet desteği almasını istediğini, yarın kendileri öldüğü takdirde bakacak kimsesi olmadığını anlattı.

Cumhurbaşkanı’ndan Kayra’yı sahiplenmesini isteyen kadın, çok özel bir çocuk olduğunu belirterek 27 Temmuz’da ABD’ye giderek ameliyat olacağını, eğer şans yaver giderse sağlığına kavuşarak geri dönebileceğini gözyaşları içerisinde anlattı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ