Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

AB liderlerinden Rusya’ya suçlama

  • 23 Mart 2018
  • 415 kez görüntülendi.
AB liderlerinden Rusya’ya suçlama
Konu Altı

Avrupa Birliği aza ülkelerinin liderlerinin, Salisbury saldırısının arkasında aka ihtimalle Rusya’nın olduğu görüşünde birleştiği bildirildi.

AB Liderler Zirvesi çerçevesinde devam eden akşam yemeği sırasında sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşan AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, İngiltere’nin Salisbury kentinde eski Rus ajanı Sergey Skripal ile kızı Yulia’ya düzenlenen kimyasal saldırıyla ilgili izah yaptı.

Tusk, “AB liderleri Salisbury saldırısının arkasında aka ihtimalle Rusya’nın olduğu ve makul diğer bir izah bulunmadığı konusunda İngiltere hükümetiyle hemfikir” ifadesini kullandı.

Benzer ifadelerin akşam yemeğinin ardından yayımlanacak doruk bildirgesinde de yer alması bekleniyor.

Zirve kapsamında İngiltere Başbakanı Theresa May, çifte ajan Skripal’in zehirlenmesi soruşturmasıyla ilgili olarak Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel’i bilgilendirmişti.

İngiltere, Fransa ve Almanya’nın olaydan Rus devletinin mesul olduğu dışında makul bir izah bulunmadığı konusunda görüş birliğine vardığı açıklanmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ