Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

ABD Bütçe Açığı Açıkladı

  • 16 Ekim 2018
  • 368 kez görüntülendi.
ABD Bütçe Açığı Açıkladı
Konu Altı

Donalt Trump başkanlığı şu anda neredeyse 1 senesini doldurmak üzere. Geçen bu süreç ardından ilk defa Federal olan bütçenin bir rekor kırdığı gözlemlendi. Yıl sonu verileri ABD tarafından da gelmeye devam ederken bütçe açığının rakamsal değeri herkesi şoka uğrattı.

ABD Hazine Bakanlığı Bütçe Açığı Verilerini Sundu

Obama dönemi ele alınarak yapılan bütçe açığı verilerinin sunumu sırasında birçok kişi şaşkınlık yaşadı. Veriler şu anda %17’ye varan olumsuz bir yükselişe işaret ediyor. Bu durum ise ekonomistler tarafından; gereksiz harcamalar ve sürekli olarak ülkeler arasında yapılan tehdit göndermelerin sonucu olacak ele alınıyor. Son derece düşük bir vergi geliri elde edilmesini sağlayan tehdit süreçleri ekonomiyi oldukça yıpratmış gibi görünüyor.

Açık 779 Milyar Dolar

Trump dönemi başkanlığı birçok çevre tarafından eleştiri alıyor. Ancak son veriler de gösteriyor ki Trump başarılı bir devlet adamı değil. Ülkeyi yönetmeye başladığı dönemden itibaren yönetimi 1 yılı doldururken şu anda hazinedeki açık %17’lere varmış durumda. Bütçe idaresi yapılmaması ve dış ilişkilerin iyileştirilmemesi halinde ilerleyen dönemlerde açık çok daha fazla büyüyecek gibi duruyor.

2012 yılından beri hazine belirli bir düzen içerisinde devam ediyordu. Büyük bir ödeme aktarmasının olması da söz konusu değil. Bu durumlar içerisinde oluşan %17 değerinde bir açık oldukça dikkat çekiyor ve bir tehlikenin işaretçisi oluyor. Hazine bakanlığı ortaya çıkan veriden memnun değil ve 2019 yılı için telaşlı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ