Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

ABD heyetiyle Ankara’da ‘F-35’ görüşmesi

  • 28 Ağustos 2018
  • 344 kez görüntülendi.
ABD heyetiyle Ankara’da ‘F-35’ görüşmesi
Konu Altı

ABD Temsilciler Meclisi Üyeleri Michael Turner, John Garamendi, Tom  Marino ve ABD Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Robert Hood ile Temsilciler  Meclisi personelinden oluşan heyetin, Dışişleri ve Ulusal Savunma bakanlıklarında  temaslarda bulunduğu belirtildi.

Kongre üyelerinin ayrıca, NATO Parlamenter Asamblesi Umumi Sekreteri  David Hobbs ile TBMM’de temaslarda bulunduğu, F-35 Programı kapsamında Türk  Havacılık ve Feza Sanayiine (TAI) de ziyaret gerçekleştirdiği aktarıldı.

İzmir’deki NATO Siyah Komutanlığını (LANDCOM) ve Adana İncirlik Üssünü  dün ziyaret eden heyetin, bugünkü temaslarıyla Türkiye programını tamamlaması  bekleniyor.

Bakanlıktan yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi.

ABD Temsilciler Meclisi Üyeleri Michael Turner (C-OH, Silahlı Hizmetler Komitesi), John Garamendi (D-CA, Silahlı Hizmetler Komitesi), Tom Marino (C-PA, Hariç İlişkiler Komitesi) ve ABD Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Robert Hood ve Temsilciler Meclisi personelinden oluşan bir heyet bugün (27 Ağustos) Bakanlığımız ve Ulusal Savunma Bakanlığımızda temaslarda bulunmuştur.

Kongre üyeleri ayrıca, NATO Parlamenter Asamblesi Umumi Sekreteri David Hobbs’la beraber TBMM’de temaslarda bulunmuş; F-35 Programı kapsamında TAI’yi ziyaret etmişlerdir.

26 Ağustos günü İzmir’deki NATO Siyah Komutanlığını (LANDCOM) ve Adana İncirlik Üssünü ziyaret eden heyetin, bugünkü resmi temaslarının ardından ülkemizden ayrılması beklenmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ