Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

“ABD seçmeninin yüzde 59’u Trump’tan hoşlanmıyor”

  • 16 Ağustos 2018
  • 393 kez görüntülendi.
“ABD seçmeninin yüzde 59’u Trump’tan hoşlanmıyor”
Konu Altı

ABD’de yapılan bir anket sonucunda, seçmenin yüzde 59’unun, ABD Reis Donald Trump’tan hoşlanmadığı ortaya çıktı.

Quinnipiac Üniversitesi tarafından 9-13 Ağustos tarihlerinde memleket çapında yapılan ankette, Amerikan seçmeninin yüzde 59’u Trump’tan hoşlanmadığı belirtti. Katılımcılardan sadece yüzde 31’inin, Trump’ı şahıs olarak onayladığı kaydedildi.

Ev ve cep telefonları üzerinden bin 175 katılımcılı ankette, 2016 Kasım başkanlık seçimlerinde Trump’a oy veren, üniversite diploması olmayan ak kesim de dahil, ABD seçmeninin yarıdan fazlasının, Trump’ın orta derslik için yeterince çalışmadığını belirttiği kaydedildi.

ABD’deki ara seçimlere 3 ay kala yapılan bu anketin, Trump’ın Cumhuriyetçi Partisi için iyi bir gösterge olmayacağı yorumları yapıldı.

Quinnipiac Üniversitesi Anket Reis Yardımcısı Tim Malloy, 3 ABD’liden sadece birinin Trump’tan hoşlandığını belirterek, “Sıcak yaz ortasında Trump’ın popülaritesi soğuk karşılanıyor. Bu ne demek? Tabanı yönetim ediyor ama art kalan kesim değil.” dedi.

Temmuz ayında Gallup tarafından yapılan ankette, Trump’ın popülaritesi yüzde 41,9 ile ABD Başkanı seçildikten bu yana en yüksek orana ulaşmıştı.

Öte yandan, tekrar temmuz başında PEW Araştırma Merkezi tarafından yapılan ankette, Amerikalılar Trump’ın gümrük vergisi politikalarının ABD için menfi tesir yapacağı endişelerini dile getirmiş, katılımcılarının yüzde 49’u, gümrük vergilerinin yükseltilmesinin ABD ve ticari ortakları için fena olacağını düşünürken, yüzde 40’ı ABD için iyi olacağını belirtmiş, yüzde 11’i de bir fikri olmadığını kaydetmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ