Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

ABD’de Twitter krizi! İfade verecek…

  • 26 Ağustos 2018
  • 390 kez görüntülendi.
ABD’de Twitter krizi! İfade verecek…
Konu Altı

Konuyla ilgili yazılı izah yapan McCarthy, Twitter CEO’su Dorsey’e  yaptıkları davetin kabul edildiğini belirtti.

McCarthy, 5 Eylül’de Dorsey’nin Temsilciler Meclisi Enerji ve Ticaret  Komitesi önünde şirketin kullandığı içerik yönetimi ve algoritmalar hakkında  soruları yanıtlayacağını anlatım etti.

“MUHAFAZAKAR SESLER SUSTURULUYOR” İDDİASI

Açıklamasında, sosyal medya platformlarının halkın bir araya gelip  görüşlerini ortaya koyduğu yerler haline geldiğine dikkati çeken McCarthy,  ABD’deki muhafazakar seslerin son dönemde yoğun şekilde susturulduğunu savundu.

Twitter’dan da bu konudaki duruşunu dinleyeceklerini kaydeden  McCarthy, tek taraflı konuşmaların laf konusu sosyal medya platformlarının asli  varlık nedenine müsait olmadığını vurguladı.

Twitter, geçen sene Virginia’nın Charlottesville kentinde yaşanan ve  bir kişinin öldüğü aşırı sağcılarla ırkçılık karşıtları arasındaki olayların  ardından bazı sağcı hesapları kapatmıştı. Benzer şekilde sağcı görüşleriyle  bilinen Alex Jones adlı radyo programcısının hesabı da bir haftalığına askıya  alınmıştı.

Daha evvel de Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirketinin yaşadığı veri  sızıntıları sebebiyle Senatoda anlatım vermiş, bu sırada şirketin içerik yönetimi  hakkındaki soruları da yanıtlamıştı.
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ