Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

ABD’den seçim sonrası ilk açıklama geldi! İki lider görüşecek

  • 26 Haziran 2018
  • 359 kez görüntülendi.
ABD’den seçim sonrası ilk açıklama geldi! İki lider görüşecek
Konu Altı

Beyaz Saray’daki günlük basın brifinginde Sanders, gündeme ilişkin  değerlendirmelerde bulundu.

Sanders, dünkü seçim sonuçlarının ardından ABD Başkanı Trump’ın  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapacağı görüşme için hazırlıkların sürdüğünü belirtti.

“Güçlü bağlarımızı bir kez daha vurgulamak için Reis Trump ile  Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında bir görüşme ayarlamak üzere çalışıyoruz.”  ifadelerini kullanan Sanders, Türkiye’ye “demokrasisini güçlendirmesi için adım  atması” ve “ikili ilişkilerdeki meselelerin çözümünde ilerlemeye devam etmesi”  çağrısında bulundu.

Sanders, görüşmenin ne vakit yapılacağına ilişkin bilgi vermedi.

Dünkü seçim zaferinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, aralarında  İngiltere ve Almanya’nın da bulunduğu birçok memleket liderinden kutlama telefonları  almıştı.

ABD DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: SAYGI DUYUYORUZ

ABD Dışişleri Bakanlığından Türkiye’deki seçim  sonuçlarına ilişkin, “Türk seçmeninin kararına saygı duyuyoruz.” açıklaması  yapıldı. 

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ortak alan okumalarla yüzleşirken Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapıcı  bir ilişkiyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan da iç Türkiye’nin  tüm seçilmiş temsilcilerine, Türkiye’nin bütün vatandaşlarının farklı görüşlerini  temsil etmeleri ve Türk demokrasisini güçlendirmeleri noktasında çağrıda  bulunuyoruz.”

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders da yaptığı açıklamada, ABD Başkanı  Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçim zaferinden ötürü  arayacağını bildirerek, “Güçlü bağlarımızı bir kez daha vurgulamak için Reis  Trump ile Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında bir görüşme ayarlamak üzere  çalışıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ