Merakla beklenen yeni sezon öncesinde Türkiye’de forma giyen toplamda 5 oyuncuyla sözleşme imzalayan İngiltere Championship ekipleri arasında yer alan Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı, toplu imza töreninde konuşurken Türkiye’den bir ismi daha takıma katacaklarını dile getirdi. İşte detaylar…

İngiltere Championship ekipleri arasında yer alan Hull City’de yeni transferler için imza töreni gerçekleştirildi. Sporx’un aktardığına göre yeni transferlerin imza töreninde önemli açıklamalar yapan söz konusu kulübün sahibi Acun Ilıcalı, 3 Transfer daha gerçekleştireceklerini ve söz konusu bu transferlerden birinin Türkiye’den olacağını kaydetti.

Acun Ilıcalı, Türkiye

Peki merakla beklenen yeni sezon öncesinde Türkiye’de forma giyen toplamda 5 oyuncuyla sözleşme imzalayan İngiltere Championship ekipleri arasında yer alan Hull City’nin yeni transferi hangi isim olacak?

Söz konusu transferlerde Türkiye’den toplamda 5 oyuncuyu kadrosuna katan Hull City; Fenerbahçe’den Allahyar Sayyadmanesh ve Ozan Tufan, Antalyaspor’dan Doğukan Sinik, bir dönem Galatasaray forması giyen Michael Seri ve son olarak da Yeni Malatyaspor’dan Benjamin Tetteh’i kadrosuna katarak dikkat çekmişti.

Peki İngiltere Championship ekipleri arasında yer alan Hull City’nin yeni transferi hangi isim olacak?

Acun Ilıcalı, Türkiye

“ALTERNATİFLİ BİR KADROYA SAHİP OLMAK ÖNEMLİ”

Yeni oyuncuların imza töreninde önemli açıklamalar yapan ve Championship’te derinlikli bir kadro oluşturmak amacıyla transferlerin devam edeceği mesajını veren Acun Ilıcalı, harika bir takım olacaklarına inandıklarını kaydederek, alternatifli bir kadroya sahip olmak çok önemine değindi. Acun Ilıcalı, “Derin kadroları olmadığı için sezonu iyi yerde bitiremeyen çok takım biliyorum. Bunu yapabilmek bizim için çok önemli” açıklamasını yaptı.” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’DEN BİR OYUNCU DAHA ALACAĞIZ”

Acun Ilıcalı yaptığı açıklamada Türkiye’den bir oyuncuyu daha kadrolarına katacaklarını dile getirerek, önemli açıklamalar yaptı. Ilıcalı akıllarında biri Türkiye’den olmak üzere 3 transfer daha olduğunu dile getirerek, Türkiye’de oynayan yeteneklere bizi tanıdıkları için daha rahat ulaşabileceklerini ve bunun da kendileri için bir avantaj olduğunu söyledi.

Acun Ilıcalı’nın Türkiye’den bir oyuncuyu daha kadroya katacaklarını açıklamasından sonra akıllara Fenerbahçe’den ayrılması beklenen Dimitris Pelkas ve geçen sezonu Galatasaray’da tamamlamış olan Halil Dervişoğlu geldi.