Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Adana’da Evlenmekten Kurtarılan Çocuk Gelinin İfadesi Şaşırttı!

  • 02 Ekim 2018
  • 403 kez görüntülendi.
Adana’da Evlenmekten Kurtarılan Çocuk Gelinin İfadesi Şaşırttı!
Konu Altı

Adana’da, polis ekipleri tarafından düğün basıldı. Düğünde 16 yaşındaki çocuk evlendiriliyordu. Kurtarılan çocuğun yaptığı açıklama şaşkına çevirdi. Birbirlerini sevdiklerini dile getiren küçük kız, ailesinin kendisini zorla evlendirmediğini, kendi isteğiyle evlendiğini. Şuan nişan yapıldığını, düğünün 18’e girince yapılacağını ifade etti.

Davetiyede düğün tarihini hatırlatan polis ekiplerine ise 16 yaşındaki küçük gelin K.A. yanlış baıldığı yönünde savunma yaptı. Ardından savcılık kararıyla sevgi evlerine yerleştirildi.

Olay 30 Eylül Pazar günü Adana’ya bağlı Yüreğir ilçe sınırlarında yer alan Güzelevler Mahallesi’nde yaşandı. Yapılan iddialara göre ilkokul öğretiminden sonra okula deavm etmeyen 16 yaşındaki K.A. ve askerlik görevini yeni bitiren 23 yaşındaki İ.G.’yi aileler evlendirmek için düğün davetiyesi bastırdı.

Evlerinin önünde yapılan bu düğünü gören ve kız çocuğunun yaşının 18’den küçük olduğunu bilen bilinçli bir vatandaş ise durumu hemen polis ekiplerine iletti. Yapılan ihbarın ardından Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ve Yüreğir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri hemen olay yerine intikal etti. Düğüne müdahale eden polis ekipleri kız çocuğun kimlik kontrolünü yaptı ve 16 yaşında olduğunu belirledi. Ardından ise çocuğu düğünden aldı.

Askerden yeni gelen damat İ.G. küçük yaşta çocukla evlenmekten, damadın babası Ekrem G. küçük yaşta çocuğu gelin olarak kabul etmekten, kızın annesi ve babası ise küçük yaştaki kız çocuğunu evlendirmekten gözaltına alındı.

Polis merkezine giden aileler düğün yapmadıklarını, yapılanın nişan olduğunu iddia ettiler. Kız çocuklarını 18 yaşını doldurduktan sonra evlendireceklerini dile getiren aileler bu ifadelerinin ardından serbest bırakıldılar.

Küçük gelin ise 2 yıldır, yani 14 yaşından beri İ.G.’yi sevdiğini söyledi. İ.G.’nin askerden geldiğini, birbirlerini çok sevdiklerini, ailesinin ise kendisini zorla evlendirmediğini, kendi isteğiyle evlendiğini iletti. Bugün düğün yapmıyoruz, yapılan nişan, düğün 2 yıl sonra diyince polis ekipleri davetiyedeki tarihi sordu. Konuyla ilgili “yanlış basılmış” açıklaması yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ