Ekonomi

Adli Tıp Kurumu duyurdu! Hemen en az lise mezunu 221 personel alınacak!

Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi uyarınca 221 sözleşmeli personel alımı yapılacağı belirtildi. İşte alım yapılacak şehirler, aranan meslek grupları ve kadro dağılımları…

Adli Tıp Kurumu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi uyarınca 221 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Kamupersonelinet’te yer alan habere göre, milyonlarca iş arayan vatandaşın yüzünü güldüren ilanda sağlık teknikeri, büro personeli, hemşire, aşçı, şoför, hizmetli, kimyager, infaz koruma memuru ve güvenlik ve koruma görevlisi kadrolarına personel alımı yapılacağı belirtildi.

Yine konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, en az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını duyuran Adli Tıp Kurumu, yaptığı duyuruda yine beraberinde en az 70 KPSS puan şartı aradığını da açıkladı.

pexels kindel media 7054419 3 1

ADLİ TIP KURUMU PERSONEL ALIMI İÇİN BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

İş arayan milyonlarca vatandaşın dikkatini çeken Adli Tıp Kurumu personel alımı için başvurular 18 Temmuz 2022 günü saat 10:00’da başlayıp, 29 Temmuz Cuma günü saat 23:59’da sona erecek.

ADLİ TIP KURUMU PERSONEL ALIMI İÇİN BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Yine konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, adaylar E-Devlet üzerinden Adli Tıp Kurumu Başkanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ya da Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yapıp e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif duruma gelecek olan iş başvuru ekranını kullanıp başvurularını online şekilde tamamlayabilir.

Verilen bilgilere göre, şahsen ya da posta yoluyla gerçekleştirilen başvurular kabul edilmeyecek.

pexels olha ruskykh 7504780 1

ADLİ TIP KURUMU PERSONEL ALIMI İÇİN ADAYLARDA HANGİ ŞARTLAR ARANIYOR?

a) T.C vatandaşı olmak,

b) Son başvuru günü olan 29 Temmuz 2022’de 657 sayılı Kanunun 40. maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın gerçekleştirildiği senenin ocak ayının 1. günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilir.) Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için merkezi sınavın (KPSS-2020) gerçekleştirildiği senenin Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilir.)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak ya da askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Kamu haklarından mahrum olmamak,

f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

g) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu