Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Adli Tıptan İstenen Rapor Şaşırttı! 40 Gün…

  • 15 Kasım 2018
  • 377 kez görüntülendi.
Adli Tıptan İstenen Rapor Şaşırttı! 40 Gün…
Konu Altı

Antalya’da bir tarlada cansız bedenine rast gelinen genç kızın cinayetine yönelik tutuklu yargılanan eski kocanın yargılanma süreci başlamış durumda. Kurulan mahkemede, spermin canlı veya cansız farketmeksizin insan vücudunda en fazla kaç gün durduğu, 40 gün sürede sperm bulunup bulunmayacağıyla ilgili Adli Tıp raporuna başvuruldu.

Antalya sınırlarında yer alan Korkuteli ilçesinde kayıp olduğu bildirilen ve kayıp olarak aranırken, bir tarla içerisinde battaniyeye sarılı cansız bedenine rastlanan 23 yaşındaki talihsiz kadın Dilara Kandak’ın öldürülme olayına yönelik 25 yaşındaki eski eşi Ahmet Yorulmaz tutuklanmıştı.

Bugün ilk mahkeme yapıldı. Yapılan mahkemede spermin canlı, cansız farketmeksizin bir insan vücudunda ne kadar durabileceğine, 40 günlük sürede sperme rastlanıp rastlanılmayacağıyla ilgili Adli Tıp raporuna başvuruldu.

Tarlada Rast Gelindi!

Korkuteli ilçesinde hemen hemen 40 gün boyunca tek bir haber alınamayan 23 yaşındaki talihsiz kadının cesedi, 4 Mart 2018 tarihinde Gülova civarında, tamamen çıplak bir şekilde battaniyeye sarılmış ve toprağa gömülü bir şekilde bulundu. Elleri, kolları ve ayakkları ayrı ayrı iplerle bağlanan talihsiz kadının cesedi korkunç haldeydi.

Eski Kocanın Yaptığının Tespiti Gerçekleştirildi

Cansız bedenin bulunmasıyla birlikte yapılan otopsi sonucunda boğularak hayatına son verildiği tespit edilen 2 çocuğu bulunan 23 yaşındaki talihsiz kadının cansız bedeninin üzerinde bulunan spermlerin, kadının eski eşi olan Ahmet Yorulmaz’un olduğu da tespit edildi. Bunun üzerine gözaltına alınan 2.evliliğini yapmış ve 3 aylık hamile eşinin bulunduğu Yorulmaz, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

40 Gün Boyunca Nasıl Kaldı Sorusu Şaşırttı

Mahkeme başkanı sanık eski kocaya kadının üzerinde kendi spermlerinin bulunduğunun hatırlatılması üzerine 40 gün boyunca kadının üzerinde bu spermlerin nasıl kaldığına yönelik bir soru yöneltti. Sanık buna yanıt veremedi ve anlam veremediğini söyledi.

Mahkeme Adli Tıp Raporu İstedi

Sperm konusu farklı suçlamalar doğurabilir. Mahkeme heyeti, insan sperminin canlı veya cansız olmak üzere insan vücudu üzerinde en fazla ne kadar durabileceğine, 40 gün boyunca durup duramayacağına yönelik incelemelerin yapılması üzerine adli tıpa talimat gönderdi. Bu durum ise kadının cansız bedenine tecavüz edilip edilmediğini netleştirecek.

Sanığın tutukluluk halinin devam etmesine karar veren mahkeme, duruşmayı ileri bir tarihe aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ