Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Adnan Ertürk vefat etti – Adnan Ertürk kimdir?

  • 24 Haziran 2018
  • 426 kez görüntülendi.
Adnan Ertürk vefat etti – Adnan Ertürk kimdir?
Konu Altı

Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk geçirdiği yürek krizi  sonucu hayatını kaybetti. 

Evinde öğlen saatlerinde geçirdiği yürek krizi sonucu hayatını kaybeden  Adnan Ertürk’ün cenazesi, yarın Ankara Ahmet Hamdi Akseki Caminde ikindi namazını  müteakiben kılınacak cenaze namazından sonra İncek Köyü Mezarlığı’na  defnedilecek.

TÜRMOB TAZİYE MESAJI YAYIMLADI

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli  Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Umumi Başkanı Masis Yontan, Gelir  İdaresi Başkanı Adnan Ertürk’ün vefatı üzerine bir taziye mesajı yayımladı. 

Yontan, mesajında, Ertürk’ün geçirdiği yürek krizi sonucu vefatını  büyük bir üzüntüyle öğrendiğini belirtti.

 Ertürk’ün, hayatını maliye camiasına adadığını aktaran Yontan,  “Ertürk, 2014 yılı Mayıs’tan bu yana Gelir İdaresi Başkanı olarak ülkesine hizmet  vermekteydi. Ülkemize mühim hizmetler vermiş olan Ertürk’ün kaybı, bütün ülkemizi  olduğu gibi Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler, Yeminli Mali Müşavirler ve  onların iş örgütü olan TÜRMOB camiasını derinden üzmüştür. Ülkemize, maliye  camiasına, sevenlerine ve ailesine başsağlığı, merhum Ertürk’e Allah’tan rahmet  diliyorum.” ifadelerini kullandı

Adnan Ertürk kimdir?

Adnan Ertürk, 1968 yılında doğdu. Aslen Kayserili. İlk, orta ve idadi eğitimini Ankara’da tamamladı.1985 yılında Ankara Kurtuluş Lisesi’nden, 1989 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. ABD’de University Of Ilinois’te finans alanında yüksek lisans yaptı.

Memuriyete Sayıştay’da Denetçi Yardımcısı olarak başlamış, 15.10.1991 tarihinde Maliye Teftiş Kurulu’na girmiştir.

Adnan Ertürk, 1995 yılında Maliye Müfettişi, 2001 yılında ise Maliye Başmüfettişi olarak atanmıştır.

2003 yılında Gelir Umumi Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı görevine atandı. Gelir İdaresi Başkanlığı kurulduktan sonra, Gelir İdaresi Öbek Başkanı olarak aynı görevine devam etti. Ertürk, 2006 yılı başında Gelir İdaresinde Daire Başkanlığı görevine getirildi. 2007 yılında Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığına atanan Ertürk, 2009 yılında Gelir İdaresine Reis Yardımcısı olarak GİB’e döndü.

Vergi Kontrol Kurulu’nun kurulması sonrasında 04.08.2011 tarihinde Vergi Kontrol Kurulu’nun ilk başkanı (kurucu başkan) olarak atandı. Bu görevi, Gelir İdaresi Başkanı olarak atandığı 2 Mayıs 2014 tarihine kadar sürdürdü. Halen Gelir İdaresi Başkanı olarak vazife yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ