Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Ahmet Davutoğlu, CHP’nin Teklifine Destek Verdi!

Yeni parti iddialarıyla adı sık sık anılan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, akrabaların belediyelerde işe alınması ve haksız kazanç sağlamasıyla ilgili olarak tepki göstererek, bu konuda yapılması gereken en temel şeyin “siyasi etik ve şeffaflık yasası” olduğunu anlatarak bunun en kısa zamanda çıkarılması gerektiğini vurguladı.

  • 01 Ağustos 2019
  • 31.120 kez görüntülendi.
Ahmet Davutoğlu, CHP’nin Teklifine Destek Verdi!
Konu Altı

Yeni parti iddialarıyla sık sık gündeme gelen Davutoğlu, TBMM Başkanlığı’na sunulan “siyasi etik yasası” teklifine tam destek verdi. Akrabaların belediyede işe alınarak hem kul hakkına girilmesi hem de haksız kazanç sağlanmasıyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama paylaşan Davutoğlu, bu konuda yapılması gerekenin söz konusu yasanın en kısa zamanda çıkarılması olduğunu ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a Ekim ayı içerisinde TBMM’de yasalaşması yönünde çağrıda bulunduğu Siyasi Etik Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Kılıçdaroğlu’nun ilk imzacısı olduğu ve ardından Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç’un da imzalarının yer aldığı toplam 17 maddeden oluşan kanun teklifi, Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı yardımcıları, Bakanlar ve milletvekillerinin uyması gereken her türlü siyasi etik ilkelerinin belirlenmesini ve TBMM’de siyasi etik kurulunun oluşturulmasını amaç ediniyor.

Davutoğlu’nun Teklifini Hatırlattı

Dün gerçekleştirilen Türk – İş ziyaretinde konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanlarının akrabalarını yönetime almasına kesinlikle karşı olduklarını belirterek, bunların çoğunun çözüldüğünü ve çözülmeye devam ettiğini, aile kadrolaşmasının yalnızca CHP’de olmadığını, DAvutoğlu’nun siyasetçi için etik kurallarını getirdiğini fakat bunu geri çektiklerini, buradan TBMM başkanına açık açık çağrı yaptığını ifade eden Kılıçdaroğlu, bu yasanın çıkartılması gerektiğinin altını çizdi.

Davutoğlu Destek Verdi

Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin ardından resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Davutoğlu’nun attığı tweet şu şekilde.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ