YaşamEkonomi

Aile Destek Programı’yla 12 ay boyunca 600 lira nakit verilecek! Aile Destek Programı’na nasıl başvurulur?

Milyonlarca kişi tarafından merak edilen ve araştırılan Aile Destek Programı’nın kapsamında toplamda 4 milyon aileye 12 ay boyunca toplamda 15 milyar Türk Lirası ödenecek. Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika bilgilerine göre, hanelerin gelir düzeyine göre hane başına 450 TL, 600 TL arasındaki ödemeler Cuma günü başladı.

Peki Aile Destek Programı’na nasıl başvurulur? Aile Destek Programı başvuru detayları 2022…

Elektrikten doğalgaza, eğitimden sağlığa ve doğum yardımına kadar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından toplamda 50’ye yakın düzenli yardım programına eklenen Türkiye Aile Destek Programı’nın kapsamı da genişletildi.

Medyatava’da yer alan habere göre, mevcut sosyal yardım yararlanıcıları yoksulluğun dışında başkaca dezavantajları da bulunan gruplardı. Söz konusu bu paketle ekstra bir dezavantaja gerek kalmaksızın sosyoekonomik düzeyi belirlenin altında kalan vatandaşlara da sosyal yardım verilecek.

Aktarılan detaylara göre, 4 milyon haneye 15 milyar TL’lik destekten çalışan ve emekliler de yararlanacak. Milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen destek programı için genel şartları taşıyan emekli ve çalışanlar da başvuru yapacak

Önerilen İçerik :   Türkiye İtalya Voleybol maçı ne zaman? Hangi kanalda? Saat kaçta?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu toplamda 15 milyar TL’lik Türkiye aile destek projesi dahilinde hak sahiplerine ilk ödemeler Cuma günü yapıldı.

Aktarılan son dakika detaylarına göre, hanelerin gelirlerine göre aylık 450 TL, 550 TLve 600 TL arasında nakit ödeme yapılacak. Senelik 5 bin 400 ila 7 bin 200 TL arasında destek verilecek ve milyonlarca kişinin yüzünü güldüren destekler 12 ay boyunca ödenecek.

para yardimi 40 bin liraya kadar ev yapana da 5087773
para yardimi

BAŞVURU ŞARTLARI

Aile Destek Programı başvurularını e-Devlet üzerinden yapabileceğiniz gibi ikamet adresinize bağlı olarak bulunduğunuz yerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na da yapabilirsiniz. İhtiyaç sahibi olan istisnasız herkes verilen bu destekten yararlanabilecek. Şimdiye kadar hiçbir sosyal yardımdan faydalanmamış, hiçbir yardıma başvurmamış vatandaşların da başvuru yapabileceği duyuruldu. Destekten yararlanabilmek için aranan şartların başında hanedeki kişi başına gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden yani Bin 833 liradan az olması geliyor. 4 kişilik bir aile, 7.300 liranın altında gelir elde ediyorsa sağlanan bu destekten yararlanılabilir. Program ilk açıklandığı zamanda net asgari ücret 4.253 lira olduğu için kişi başı gelir şartı 1.417 liraydı. Ancak asgari ücrette yapılan artış bu yardımı alacak olanların işlerini de kolaylaştırdı.

Önerilen İçerik :   Dikili Aşıklar Şelalesi yol tarifi! Dikili Aşıklar Şelalesi nerede? Dikili Aşıklar Şelalesi harita!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu