Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Akparti’de 3 dönem kuralı hala devam ediyor

  • 25 Nisan 2018
  • 404 kez görüntülendi.
Akparti’de 3 dönem kuralı hala devam ediyor
Konu Altı

AK Parti Umumi Reis Yardımcısı Yazıcı, erken seçime ilişkin açıklamalarda bulunurken, partilerindeki 3 devre kuralının da devam ettiğini söyledi.

AK Parti Umumi Reis Yardımcısı Hayati Yazıcı, bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı, değerlendirmelerde bulundu.

Yazıcı, AK Parti’den birçok milletvekilinin 3 devre kuralına takılmasına ve bu kuralın bu seçimlik gevşetilmesi iddiasına ilişkin de konuştu.

“3 devre kuralı devam ediyor.” diyen Yazıcı şunları söyledi:

“30 civarında 3 döneme takılan milletvekilimiz var. Bunlar tüzüğümüz gereği bu seçimde namzet olamayacak. Merkez Karar İdare Kurulu, bunlardan partimizin çıkarları için yapacak bir şey varsa, bunları Merkez Kararı Heyeti verecek, Merkez Karar
bu yetkileri Merkez Yürütmeye devretti. Orada müzakere edilecek, ona göre işlem yapılacak. Yoksa 3 devre kuralı geçerli, tüzüğümüz yürürlükte.”

CHP’li milletvekillerinin İyi Parti’ye gönülsüz olarak geçtiklerini ileri süren Yazıcı’nın dikkat çeken öbür açıklamaları şöyle:

– (İYİ Parti’nin seçime girmesi) Girsin, boyunun ölçüsünü görsün.

– (Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün AK Parti dışında bir partiden Cumhurbaşkanı adayı olması) Olmamış, fiiliyata dönülmemiş bir mevzu, bahis üzerinde benim yorum yapmam doğru değil.

– MHP’nin erken seçim teklifi bizim için sürpriz oldu.

– Cumhurbaşkanının yardımcılarını açıklaması, kendisini bağlaması anlamına gelir. Esnekliği ortadan kaldırır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ