Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

AKP’li İsimle Tartışan CHP Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Canımı Sıkma Benim Dedi!

  • 27 Kasım 2018
  • 449 kez görüntülendi.
AKP’li İsimle Tartışan CHP Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Canımı Sıkma Benim Dedi!
Konu Altı

İzmir Büyükşehir Belediyesi bütçe görüşmelerinde birtakım açıklamalar yapıldı. Kendisine yöneltilen eleştirilere karşılık veren Başkan Aziz Kocaoğlu, AKP’li Alil Kökoğuz tarafından yöneltilen siyasi ömrünüz bitti söylemine karşılık “canımı sıkma benim” açıklaması yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi bütçe görüşmelerinde birçok isim bulundu. Görüşmelerde gündem olan 2 isim ise Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve AK Parti Grup Başkanvekili Ali Kökoğuz’du. Yüzülebilir körfez hedefini hatırlatarak konuya buradan giriş yapan AKP’li Kökoğuz’un söylemlerine yanıt veren Kocaoğlu, benim canımı sıkma, üzülüyorsan söyle gitmeyiz diyerek gündem oldu.

İZSU’ya Ayrılan Bütçe 2.5 Milyar TL

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Genel Kurulu kapsamında, söz konusu kurumun 2019 Mali Yılı Performans Programı ve 2019 Mali Yılı Bütçe Taslağı ve ekleri ele alınarak tartışmaya açıldı. Toplantı sonucunda İZSU’nun toplam bütçesi 2.469.352.000 TL oldu.

GÖRÜŞMEYE DAMGA VURAN AÇIKLAMA

Görüşmeler esnasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yüzülebilir körfez hedefine değinen Kökoğuz, bu hedef için Kocaoğlu’nun siyasi ömrünün yetmeyecek olduğuna dikkat çekti. Kocaoğlu ise buna “nasıl?” Sorusunu yöneltti.

Ardından ise Kökoğuz’un zamanında Kocaoğlu tarafından “bırakacağım” açıklaması yaptığını hatırlatması Kocaoğlu’nu sinirlendi. Kocaoğlu, benim canımı sıkma, üzülüyorsan söyle gitmeyiz, sen istemiyorsan bırakmayız” tarzında söylemlerde bulundu. Meclis oturumunda söz hakkı alarak konuşma yapan AKP’li Çağlar Haspolat’da Kocaoğlu için Anketlerde yine 1. olduğunu anımsattı. Kocaoğlu bunun için de bir açıklama altına imza attı.

Anket Açıklaması

Aday olmamasına rağmen anketlerde 1. çıkan Kocaoğlu bunun anketör kaynaklı sorun olduğunu belirtti, Anketörlerin vatandaşlara giderek “Kocaoğlu 1 Ekim’de başkan adayı olmayacağını açıkladı, bu bilgi kapsamında kimi aday görmek isterseniz” sorusu yönelttiğini ve bunun da anlam karmaşası yarattığından dolayı Kocaoğlu’nu söylediklerini belirtti. Yöneltilen soru yanlış olmasa 1.değil 5. olacağını açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ