Yaşam

Almanya’da çalışmak isteyenler dikkat! Almanya’daki havalimanlarına farklı mesleklerden 3.000 Türk işçi alınacak! Başvurular ne zaman başlayacak?

Euro kurundaki yükseliş yurt dışındaki iş ilanlarını da her geçen gün daha da cazip hale geliyor. Türk vatandaşlar da yurt dışı iş ilanlarını merak ediyor ve araştırıyor.

Kamuisilanlarinet’in aktardığına göre, Almanya hükümeti, Almanya’nın çeşitli bölgelerinde yer alan havalimanlarına farklı mesleklerden toplamda 3.000 civarında bay-bayan işçi alımı yapacağı bilgisini paylaştı.

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, Almanya’da yer alan havaalanlarında çok sayıda eleman eksikliğine dikkat çekilirken, Türk vatandaşlarına iş imkanı için kapı aralanmış oldu.

pexels pixabay 259251 2

Peki Almanya’daki iş ilanları için başvurular ne zaman başlayacak? Almanya havalimanı iş ilanlarına nasıl başvurulur? İşte detaylar…

Konuyla ilgili olarak yapılan anketlere göre Türkiye’deki gençlerin yüzde 79’luk kısmı imkanı olsa Avrupa ülkelerine gitmek istediğini söylüyor. Yine konuyla ilgili olarak aktarılan detaylara göre, diğer taraftan da Türkiye’den Avrupa’ya beyin göçü git gide hızlanıyor. İşte tamda bu noktada Almanya Türkiye’den toplamda 3 bin işçi alımı yapacağıyla ilgili olarak Bild am Sonntag Gazetesi son dakika bilgisi paylaştı.

Peki Almanya’daki iş ilanları için başvurular ne zaman başlayacak? Almanya havalimanı iş ilanlarına nasıl başvurulur? İşte detaylar…

pexels ibrahim boran 8643438 1

ALMANYA TÜRK İŞÇİ ALIMLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK? ALMANYA HAVALİMANI İŞ BAŞVURULARI BAŞLADI MI? ALMANYA İŞÇİ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Bild am Sonntag gazetesinde yer alan habere göre, önümüzdeki Temmuz ayı itibari ile Almanya, havalimanlarında çalıştırılmak üzere iş başvuruları alınmaya başlanacak.

Yine konuyla ilgili olarak aktarılan son dakika bilgilerine göre, Türk vatandaşların merakla beklediği işçi alımı ile ileili olarak önemli açıklamalar yapan Almanya Çalışma Bakanı Hubertus Heil konuyla ilgili olarak “Çalışanlara iyi bir maaş ve kısa bir için düzgün bir kalacak yer sağlamalıyız. İnsanları sömürmemeli ve sosyal bir fark yaratmamalıyız” ifadelerini kullandı.

Euro kurunun yükselmesiyle Almanya’daki iş ilanları fırsatlarını merak eden ve araştıran vatandaşlar için konuyla ilgili gelişmelerin Temmuz ayında netleşeceğini söyleyebiliriz.

Konuyla ilgili olarak merakla beklenen başvuru bilgileri gelir gelmez haberimizde tüm detaylara yer vereceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu