Ekonomi

Altın fiyatlarında aylar sonra son dakika sürprizi! Duyan inanamıyor!

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen altın fiyatlarıyla ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı. Peki altın fiyatları düştü mü yoksa yükseldi mi? Altın fiyatlarında son durum ne? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Yatırımcıların gözde yatırım araçları arasında yer alan altın fiyatları ile ilgili her geçen gün farklı bir gelişme yaşanmaya devam ediyor. Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika detaylarına göre altın fiyatlarında aylar sonra sürpriz bir gelişme daha yaşandı.

Peki altın fiyatları düştü mü yoksa yükseldi mi? Altın fiyatlarında son durum ne? İşte merak edilen soruların yanıtları…

pexels michael steinberg 342945 2 1
altın

Vatan gazetesinde yer alan habere göre gündemden düşmeyen altın fiyatları ABD gelen veriler doğrultusunda son haftayı yükselişle kapattı. Yine aktarılan detaylara göre, altının spot piyasadaki ons fiyatı dün kapanışta 1766 dolara çıkarken, vadeli altın kontratları da 1764 dolara çıktı.

Yine aktarılan son dakika verilerine göre, böylelikle ons altın haftalık bazda yüzde 2,5 seviyesinde değer kazanmış oldu. Açıklanan resmi rakamlara göre, gram altın haftayı 1016 lira seviyelerinde kapatırken yine yatırımcıların gözdeleri arasında yer alan Cumhuriyet altını kapanışta 6 bin 607 TL alış ve 6 bin 695 lira şeklindeydi.

Peki altın fiyatları düştü mü yoksa yükseldi mi? Altın fiyatlarında son durum ne? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Yatırımcılar tarafından merak edilen ve araştırılan altın fiyatları, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) çarşamba günkü faiz kararının öncesinde sert bir düşüş sergilerken söz konusu kararın ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasından sonra düşüşüne son verdi.

pexels pixabay 47047 5 1
gram altın

DOLAR DÜŞTÜ, ALTIN ÇIKTI

Yatırımcılar tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alan altının spot piyasadaki ons fiyatı dün kapanışta 1766 dolara kadar çıkarken, vadeli altın kontratları da 1764 dolara çıktı. Böylelikle ons altın haftalık bazda yüzde 2,5 seviyesinde değer kazanmış oldu.

Yine açıklanan resmi rakamlara göre, gram altın haftayı 1016 TL seviyesinde kapattı.

Yaptığı tahminlerle dikkat çeken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, NTV’de katılmış olduğu bir canlı yayında ons altının önümüzdeki dönemde bir süre 1.800-1.950 dolar bandında hareket edeceğini, daha sonra ise 1.950 seviyesini de geride bırakarak 2022 yılının sonunda 2 bin 50 dolara ulaşacağını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu