YaşamGündem

Altın fiyatlarında dalgalanma sürüyor! Çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu?

26 TEMMUZ SALI GÜNCEL ALTIN FİYATLARI!

Her gün en çok aratılan haberlerin bir diğeri de altın fiyatları. Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? İşte 26 Temmuz 2022 güncel çeyrek altın kuru fiyatları…

Ntv.com.tr‘de yer alan habere göre, altın fiyatları hafif düşen dolardan bulduğu destekle bir düşüp bir yükselse de dar bir bantta hareket ediyor ve günü gününe uymuyor. Fed’in yapacağını söylediği faiz artışından önce gözler altına çevrildi. Fed’den beklenen faiz artışı öncesi, uluslararası piyasalarda altının onsunun 1723 dolar seviyesinde işlem gördüğü açıklandı. İç piyasada gram altın 988 lira, çeyrek altın 1632 lira, cumhuriyet altını ise 6 bin 716 liradan satılıyor.

PİYASALARIN GÖZÜ KULAĞI AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNDE!

Piyasaların gözü yarın Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın yani Fed’in faiz kararında olacak. Piyasalarda, Fed’in yarın sona erecek olan para politikası toplantısında muhtemelen 75 baz puan faiz artırımına gideceği düşünülüyor. Vadeli kontratlar ise 100 baz puan faiz artırımına % 9 olasılık veriyor. Yatırımcılar ise sadece Fed’in faiz kararını değil, Fed faiz kararının yanı sıra perşembe günü açıklanacak olan Amerika Birleşik Devletleri büyüme verilerini de takip edecek. Geçen hafta Avrupa’da açıklanan düşük ekonomik veriler risk iştahının azalmasına ve piyasalarda fazla miktarda kayıplara yol açmıştı.

pexels pixabay 47047 4 1

İŞTE ÇEYREK ALTIN HAKKINDA TÜM MERAK EDİLENLER!

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesi ve en çok tercih edilenidir. Halk arasında küçük altın olarak da adlandırılmaktadır. Genelde düğün, nişan, organizasyonlar, bebek doğumları, kutlamalarda tebrik etmek amaçlı hediye olarak alınan çeyrek altını, çoğu kişiler de yatırım amaçlı olarak tercih etmektedirler. Hal böyle olunca en çok merak edilen altın çeşidi de küçük altın diye tabir edilen çeyrek altındır. Peki en çok tercih edilen çeyrek altının ağırlığı nedir? Kulplu ya da kulpsuz olması önemli midir? Fiyatında bir değişiklik yapar mı? İşte tüm bu merak edilen soruların cevapları…

Önerilen İçerik :   Yurdun dört bir yanı yanıyor! Manavgat, Marmaris, Datça, Alanya, Kocaeli, Bodrum ve Didim'de yangın paniği!

Ağırlıklarına göre değer kazanan altınlarda, çeyrek altın, 22 ayar ve 18 mm kalınlığındadır. 1,75 gram ağırlığında olmalıdır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır. Hediyelik olarak sunulan çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilenler ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz yani çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu