Ekonomi

Altında yükseliş devam edecek mi? Altın yıl sonunda ne kadar olacak?

Yatırımcıların gözde yatırım araçları arasında yer alan altında yükseliş devam ederken, altını olanlar ya da altın almak isteyenlerde son durumu merak ediyor ve araştırıyor.

Peki altındaki yükseliş devam edecek mi? Altın ne kadar yükselecek? Altın yıl sonunda ne kadar olacak? İşte merak edilen o soruların yanıtları…

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, yatırımcıların gözde yatırım araçları arasında yer alan gram altın fiyatı 1000 TL’nin üzerine çıkarken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk’ten gelen tahminler de gündeme oturdu.

pexels pixabay 47047 5 1 1
altın

Yatırımcıların gözdesi gram altın ne kadar olacağı ile ilgili soruları cevaplayan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk yıl sonunu işaret etti.

Peki altındaki yükseliş devam edecek mi? Altın ne kadar yükselecek? Altın yıl sonunda ne kadar olacak? İşte merak edilen o soruların yanıtları…

ALTIN ÖYLE BİR YÜKSELDİ Kİ…

Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika bilgilerine göre, yatırımcıların gözdeleri arasında yer alan altın, ABD ekonomisinin yavaşlamasıyla ve Fed’in faiz artışını yavaşlatacağı beklentileriyle geçtiğimiz Mart ayından beri en büyük haftalık yükselişini gösterdi.

pexels michael steinberg 321464 3 1
gram altın

Açıklanan resmi rakamlara göre, gram altındaki yükseliş hız kesmeden devam ederken 2022 yıl sonu altın fiyatları için yapılan son dakika tahminleri de gündeme oturdu. Yine açıklanan resmi rakamlara göre, 29 Temmuz Cuma günü (dün) 1019 lriadan işlem gören gram altının kademeli olarak artacağı ve yıl sonunda 1500 lira olması bekleniyor.

Aktarılan son dakika gelişmelerine göre, altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, NTV’de katılmış olduğu bir canlı yayında ons altının önümüzdeki dönemde bir süre 1.800-1.950 dolar bandında hareket edeceğini ve daha sonra ise 1.950 seviyesini de geride bırakarak 2022 yılının sonunda 2 bin 50 dolar olacağını dile getirdi.

pexels michael steinberg 318820 3 1
altın

“GRAM ALTIN YIL SONUNDA 1500 TL”

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen altın fiyatlarındaki yükselişin enflasyondaki yükseliş ve jeopolitik gerginlikler olduğunu dile getiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk 985 TL’ye kadar düşen gerileyen gram altın fiyatlarının dün itibariyle 1019 liraya çıktığını kaydetti.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk ayrıca yaptığı açıklamada önümüzdeki dönemlerde gram altının 1350 seviyelerine kadar çıkacağını yıl sonu itibariyle 1500 seviyesine kadar çıkmasını beklediğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu