Ekonomi

Altını olanlar dikkat! Aylar sonra bir ilk!

Dalgalı seyriyle dikkat çeken altın fiyatlarında sular durulmuyor. Altında şimdi de aylar sonra bir ilk yaşandı. İşte detaylar…

Yatırımcıların gözde yatırım araçları arasında yer alan altın fiyatlarında ibre resmen tersine döndü. Mynet’te yer alan habere göre, kısa bir süre önce zirveyi gören altın fiyatlarında sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Peki altın fiyatları yükselecek mi? Altın fiyatları düşecek mi? Altın fiyatlarında son durum ne? İşte merak edilen o soruların yanıtları…

gold 513062 1280 2

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen altın fiyatları bu hafta oldukça hareketli bir seyir izledi. Altına yatırım yapanların endişeli bekleyişi sürerken geçtiğimiz Nisandan itibaren düşüş trendine giren ons altın son 8 haftanın da en sert kaybını yaşadı.

Yatırımcıların gözdesi gram altınla ilgili bir son dakika gelişmesi daha yaşandı. Altınla ilgili önemli açıklamalar yapan uzmanlar yatırımcıları da uyardı. İşte detaylar…

Altın fiyatlarında sert hareketler görülürken ons altın 9 ayın en düşük seviyesine geriledi. Peki altın fiyatlarında son durum ne? Gram altın ne kadar? Altın fiyatları ne kadar? İşte detaylar…

Aktarılan detaylara göre, altın piyasasında resesyon endişesi fiyatlanmaya devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sonrası ekonomileri toparlayabilmek için merkez bankaları enflasyonla mücadele kapsamında faiz artışına geçmişti.

pexels michael steinberg 321464 1

ONS ALTIN 9 AYIN DİBİNDE

Yeni haftaya 1811 dolardan başlayan ons altın çarşamba günü 1733 doları gördü ve son 9 ayın da en düşük seviyesine inmiş oldu.

Açıklanan resmi rakamlara göre, Perşembe ve cuma günleri düşük hacimle hareket eden ons altın haftayı 1742 dolardan kapattı.

Haftalık bazda fiyat hareketine baktığımızda ise ons altın yüzde 3.83 oranında değer kaybettiğini görüyoruz, Böylece ons altın son 8 haftanın en sert düşüşünü göstermiş oldu.

GRAM ALTIN YATIRIMCISINA 4 HAFTADIR KAYBETTİRİYOR

Yine açıklanan resmi rakamlara göre, yurt için de gram altın fiyatı ons altındaki sert düşüşlerden etkilense de dolar kurundaki yükselişin etkisiyle çok büyük oranlı bir gerileme göstermedi.

Haftalık bazda fiyat hareketlerine baktığımızca ise gram altın yatırımcısına yüzde 0.87 oranında kaybettirdiğini görüyoruz. Yani gram altın son 4 haftadır aşağı yönlü bir seyir izledi.

İsviçre bankası UBS’nin Küresel Varlık Yönetimi bölümünde emtia ve döviz genel müdürü Wayne Gordon son zamanlarda sık sık gündeme gelen altının rekor seviyesinin 300 dolar altına inmesine karşın, henüz altın almak için çok erken olduğunu söyledi.

pexels michael steinberg 342942 2 1

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI…


ALTIN/ONS ($) FİYATI

1.742,12 – 1.742,84

CUMHURİYET ALTINI FİYATI

6.191,77 – 6.311,20

YARIM ALTIN FİYATI

3.086,21 – 3.165,28

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu