Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Amazon elektrikli araç filosuna 100 eVito katıyor

  • 03 Temmuz 2018
  • 398 kez görüntülendi.
Amazon elektrikli araç filosuna 100 eVito katıyor
Konu Altı

Teknoloji devi Amazon, Alman araba üreticisi Mercedes-Benz’e ait 100 elektrikli Van’ı filosuna katıyor. Amazon Logistics, eVito adını saha araçlara Bochum ve Düsseldorf lokasyonlarında sahip olacak.

Amazon ve eVito, Bochum tesisi için geniş kapsamlı bir cerrah konseptinde öbür ortaklarla beraber çalışacak. Şimdilik bir pilot uygulamanın parçası olan Van’ler akıllı, yazılım kontrollü yük yönetiminin yanı dizi verimli bir şarj altyapısının entegrasyonu da sağlıyor.

Amazon’un 2019’da eVito’lara sahip olması bekleniyor. Ancak Mercedes-Benz çok öncesinde adım atarak ticari araçlara yönelik bilgileri web sitesinde paylaştı. Bilhassa şehir-içi uygulamalarda uslu bir çözüm olarak hizmet vermesi beklenen eVito’nun Mercedes için bir başlangıç noktası olacağı öngörülüyor.  Mercedes-Benz Vans Başkanı Volker Mornhinweg’e göre, Sprinter ve Citan’ın üçüncü nesli de onu takip edecek.

Mercedes Benz’in eVito’larına yönelik pilot uygulamayı hayata geçiren sadece Amazon değil. Alman lojistik şirket Hermes de 1500 elektrik ile çalışan Mercedes Van’ı hizmete sokuyor. Yeni eVito’ların tek bir şarjda yaklaşık 150 kilometrelik bir menzili var. Daha çok alandan tasarruf edebilmek için piller Tesla’da olduğu gibi yük tabanının altına monte edildi.

Bu arada Amazon vasıta filosunun ihtiyaçlarına sürdürülebilir çözümlerle karşılık verirken, geçtiğimiz günlerde yeni bir programı da açıkladığını hatırlatalım. Amazon Delivery Service Partner  adını saha program ile teknoloji devi,  lojistik alanda büyümek isteyen şirketlere know-how’ını paylaşarak eğitim vereceğini duyurmuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ