Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Şok Eden İstifa!

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde bir süredir devam etmekte olan CHP – İYİ Parti krizi sonunda istifaya davetiye çıkardı. Yapılan iddialara göre CHP’nin karşı çıktığı atamalardan dolayı BELPLAS Yönetim Kurulu üyesi olması kararlaştırılan Faruk Köylüoğlu görevi bıraktığını açıkladı.

  • 20 Temmuz 2019
  • 286 kez görüntülendi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Şok Eden İstifa!
Konu Altı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başkanlık yaptığı dönem içerisinde belediye bünyesinde faaliyet göstermekte olan BELPLAS şirketinin yönetim kurulu üyesi olarak göreve başlatılan İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Faruk Köylüoğlu görevini bıraktığını açıkladı.

Belediyenin yol çizgilerini üreten ve ilaçlama işlerinde rol oynayan BELPLAS şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı yapılan Köylüoğlu, göreve başlamasıyla birlikte seçimlerde Mansur Yavaş için oldukça kapsamlı çalışma yürüten İYİ Parti Eski İl Yöneticilerinden Naiz Atak, Nadir Çetinkaya, Evrim Kızıldemir’in danışman olması talebinde bulundu.

Mansur Yavaş bu görevlendirmeyi kabul etmedi. Faruk Köylüoğlu ise görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Köylüoğlu’nun istifadan vazgeçmesi için çaba gösteriliyor. Göreve alınan kişiler konusunda CHP ve İYİ Parti arasında çatışmalar yaşandığı ve bunun aşılması için parti yöneticilerinin sık sık devreye girdiği bilgisine ulaşıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ