Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Ankara İstihbarat eski Şube Müdürü itiraz üzerine serbest bırakıldı

  • 18 Nisan 2018
  • 376 kez görüntülendi.
Ankara İstihbarat eski Şube Müdürü itiraz üzerine serbest bırakıldı
Konu Altı

Hacettepe Teknokent’in zarara uğratılması ve kurumdaki FETÖ/PDY mensuplarına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra “resmi evrakta sahtecilik” suçundan tutuklanan eski Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Ulusoy’un tahliyesi kararlaştırıldı.

Hacettepe Teknokent’in zarara uğratılması ve kurumdaki Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve “resmi evrakta sahtecilik” suçundan tutuklanan eski Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Cihangir Ulusoy’un avukatı, müvekkilini tutuklayan Ankara 4. Barış Ceza Hakimliği’nin kararına, Ankara 5. Barış Ceza Hakimliği nezdinde itirazda bulundu.

Ankara 5. Barış Ceza Hakimi Hakimi Yusuf Arslan, dosya üzerinde yaptığı değerlendirme sonucunda, “suç vasfının şüpheli lehine değişebileceği ve tutuklama tedbirinin ölçülü olmayacağı”na kanaat getirerek, Ulusoy’un tahliyesine karar verdi.

Tahliye kararına, üst hakimlik nezdinde itiraz hakkı bulunuyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY’nin Hacettepe Teknokent’teki yapılanması ve kurumun zarara uğratılmasıyla ilgili soruşturma kapsamında, 2 Nisan’da 25 şahıs hakkında gözaltı kararı almıştı. 

Gözaltına alınan iş adamı Muhammet Tolga E’nin, Hacettepe Teknokent’e kendine yakın kişileri yerleştirerek, kadrolaştığı ve aldığı işlerle kurumu zarara uğrattığı öne sürülmüştü. 

Eski Ankara İstihbarat Şube Müdürü Cihangir Ulusoy’un ise Muhammet Tolga E’nin hakkındaki soruşturma ve şikayetlerle ilgili emniyette koruma sağladığı iddia edilmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ