Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Annesinin Katili Arkadaşı Çıktı! Mezar Kazılınca Anlaşıldı

  • 09 Ocak 2019
  • 510 kez görüntülendi.
Annesinin Katili Arkadaşı Çıktı! Mezar Kazılınca Anlaşıldı
Konu Altı

Ankara’da 2015 yılında evinde ölü olarak bulunan ve 3 yıldan sonra oğlunun talebiyle birlikte mezarı açılıp cansız bedeni çıkarılan 67 yaşındaki Şehriban Tokuştepe’nin vadesiyle ölmediği, cinayet kurbanı olduğu ortaya çıktı. Boğularak öldürülen kadının öldüğü gün 34 yaşındaki oğlunun arkadaşı olan 35 yaşındaki Doğan Sevilgen’in oğlunu aradığı ve “annenden haber alamıyorum, evi kontrol et” dediği ortaya çıktı. İfadesi alınan Doğan Sevilgen cinayet zanlısı olduğu gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay 14 Aralık 2015 tarihinde oldu. Saat akşam 18.30 civarında Yenimahalle ilçe sınırında yer alan Karşıyaka Mahallesi’nde ikamet etmekte olan 67 yaşındaki yaşlı kadın yaşadığı evde tek başına cansız bir şekilde bulundu. Yapılan iddialara göre 67 yaşındaki kadının oğlu Batuhan Çobancık’ı arayarak annenden haber alamıyorum biir eve bak diyen Doğan Sevilgen’in bu telefonuyla birlikte Çobancık arkadaşına hemen eve gidip bakmasını söyledi.

Bunun sonrasında ise polisi arayarak bilgi veren Doğan Sevilgen, polis ekiplerine arkadaşının annesinden haber alınamadığını, eve gidip çilingirle kapıyı açacak olduğunu belirttiği öğrenildi.

Kapıyı kendisinin açmamasını belirten polis ekipleri, olay yerine geldiklerinde Doğan Sevilgen’in yapılan uyarılara itibar etmediğini ve kapıyı açtığını farketti. Doğan Sevilgen’i ve yaşlı kadının cansız bedenini banyoda buldu. Cenaze üzerinde inceleme yapan belediye tabibi ise olayın normal ölüm olduğunu belirtti ve dosyayı kapattı. Tokuştepe’nin cansız bedeni öldüğü gün Karşıyaka Mezarlığı’na defnedildi.

Mezar Yeniden Açıldı

Annesinin normal yollarla vadesi gelerek öldüğüne bir türlü inanamayan diğer oğlu 48 yaşındaki Orhan Pala, Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu ve mezarın açılmasını talep etti. Kabrinden çıkarılarak Adli Tıp Kurumu’nda inceleme altına alınan yaşlı kadının cansız bedeni, yapılan incelemeler sonucunda boğularak öldürüldüğünü gösterdi.

Adli Tıp Kurumu raporuyla birlikte hemen çalışmalarını başlatan Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği dedektifleri, kayıtlara faili meçhul olarak geçmiş bu olayın aydınlatılması için özel bir ekip kurdu.

Yalan İfadeler Zanlıyı Yakalattı

Tekrar olay yerine giderek incelemeler gerçekleştiren polis ekipleri, olay günü polis ekipleri tarafındana kapıyı açmaması yönünde uyarılan fakat uyarılara kulak asmadan kapıyı açıp içeri giren Doğan Sevilgen’in üzerine odaklandı.

Sevilgen, cinayetin aydınlatılması için kurulan özel ekipler tarafından 6 Ocak 2019’da gözaltına alındı. Emniyette ifadesine başvurulan Doğan Sevilgen’in olay günü polise verdiği ifadelerle şimdiki ifadelerini karşılaştıran polis ekipleri, Sevilgen’in ifadelerinin büyük oranda çelişki içerdiğini ve bunların tamamıyla yalan olduğunu kanıtladı. Tüm ortaya çıkan delillere rağmen suçlamaları reddeden zanlı, adliyeye sevkedildi ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ