Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Antartika’nın Buzullarında Penguen Sürüsü Sürprizi

  • 02 Mart 2018
  • 1.011 kez görüntülendi.
Antartika’nın Buzullarında Penguen Sürüsü Sürprizi
Konu Altı

Bu zamana kadar keşfedilmemiş olan 1 buçuk milyon Adelie penguen sürüsüne Antartika kıtasında rastlandığı kaydedildi.

Daha önce hiçbir şekilde keşfedilmemiş olan ve sayıları yaklaşık olarak 1,5 milyonu bulan Adelie penguen sürüsüne Antartika’da rastlandı. Söz konusu haber, Bilimsel Raporlar Dergisi’nde yayımlandı. Yayımlanan habere göre penguenlerin daha önce kimse tarafından keşfedilmediği belirtildi.

Antartika’nın Tehlike Adaları adı verilen bölgesinde keşfedildiği belirtilen 1 buçuk milyonluk penguenlerin, insan eli değmeyen bir bölgede yaşadıkları belirtildi.

Yapılan araştırma kapsamında edinilen bilgilere göre söz konusu Tehlike Adaları adı verilen bölgenin Antartika kıtasının kuzeyine oldukça uzak olması ve ayrıca da bölgede bulunan buzulların epey bir kalın olması sebebiyle penguenlerin burada hayatlarını devam ettirdikleri öne sürüldü.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Stony Brook Üniversitesi kapsamında görev yapan ekoloji konusunda ihtisas yapmış Heather Lynch’in, söz konusu penguenlere ilişkin ilk bulguların 2014 yılında keşfedildiğini ve o yıllardan beri uydu yöntemiyle uydudan alınan görüntüler vasıtasıyla penguen dışkılarının da tespit edildiğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ