Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Apple bu yıl için 3 yeni iPhone modeli üzerinde çalışıyor

  • 20 Haziran 2018
  • 405 kez görüntülendi.
Apple bu yıl için 3 yeni iPhone modeli üzerinde çalışıyor
Konu Altı

Apple‘ın 2018 yılı için de 3 yeni iPhone modeli üzerinde çalıştığını sizlere daha evvel aktarmıştık. Bugün ise bu iddiaları doğrulayan yeni bir havadis, bilgi, salık karşımıza çıktı. The Wall Street Journal‘ın paylaştığı habere göre Apple, bu sene için 3 yeni iPhone modeli üzerinde çalışıyor.

Paylaşılan rapora göre üretilecek olan 2 iPhone modelinin iPhone X modelinde de karşımıza çıkan OLED ekran teknolojisini kullanması bekleniyor. Öbür iPhone modeli ise panel olarak hem iPhone 8 hem de öbür iPhone ailelerinde de kullanılan LCD panele kullanacak.

Tabii ki yeni istikbal iPhone modelleri konusunda en fazla merak edilen mevzu, bahis ise fiyatları. Hatırlatmak gerekirse 2017 yılına damgasını vuran iPhone X modeli 1000 dolar eder etiketi ile karşımıza çıkarak herkesi şaşırtmıştı. Paylaşılan raporda cihazların fiyatları hakkında bir bilgi paylaşılmasa da ekran panellerinin fiyatları hakkında bilgi verildiğini de ekleyelim.

OLED 100, LCD 40 dolar!

The Wall Street Journal’ın raporuna göre OLED ekranlar aygıt başına 100, LCD ekranlar ise 40 dolarlık bir fiyata sahip. Kısacası OLED ekran kullanan modellerin LCD ekran kullanan modele oranla daha pahalı fiyatlara sahip olacaklarını söyleyebiliriz. Rapora göre Apple, daha ucuz modellerin popüler olmasını bekliyor.

Tam da bu yüzden şu an için OLED ekranlara odaklanan üretim planları LCD panele dönebilir. Doğal ki OLED panellerin LCD teknolojisine oranla fazla daha iyi bir görüntü sağladığını da unutmamak gerekir. Yeni iPhone modelleri ile ilgili bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ