Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Apple ve Oprah orijinal içerik için sözleşme imzaladı

  • 20 Haziran 2018
  • 421 kez görüntülendi.
Apple ve Oprah orijinal içerik için sözleşme imzaladı
Konu Altı

Geçtiğimiz günlerde hayata geçireceği yayın platformu için çocuk muhabir Hilde Lysiak’ı anlatan bir sıra çıkaracağını duyurduğumuz Apple, şimdi de Oprah ile anlaştı. Yayın platformu için Oprah Winfrey ile bir yıldan fazla süre içerik üretmesi üzerine anlaşan Apple, kadınların kalbine giden yolu araladı.

Şirket, yaptığı açıklamada anlaşmanın detaylarını paylaşmadı. Ancak açıklamadan anlaşıldığı üzere Apple, Oprah Winfrey ile ani fazla içerik için anlaştı. Apple’ın basına verdiği izahat şöyle:

Apple bugün saygıdeğer yapımcı, oyuncu, talk show sunucusu, hayırsever ve OWN’un CEO’su Oprah Winfrey ile eşsiz bir, fazla yıllık içerik ortaklığına gittiğini duyurdu. Winfrey ve Apple, beraberce onun kıyas kabul etmez bir şekilde dünyanın her yerinden izleyicilerle iletişim kurma yeteneğini benimseyen özgün programlar üretecek. Winfrey’nin projeleri Apple’ın özgün içerik dizisinin bir parçası olarak görücüye çıkacak.

Netflix’in yakın zamanda Obama çiftiyle anlaştığını düşünürsek, Apple Oprah Winfrey ile rakibinin karşısına daha da kuvvetli çıkmayı planlıyor. Üstelik Apple’ın şimdiye kadar çekilmesi planlanan özgün içerikleri arasında Steven Spielberg’ün imzasının bulunacağı 80’li yılların Amazing Stories uyarlaması, Jennifer Aniston ve Reese Witherspoon’un kafa rollerini paylaştığı 2 sezonluk bir drama dizisi, Isaac Asimov’un Vakıf serisinin uyarlaması ve daha bir fazla farklı türde içerik yer alıyor.

Yine de Oprah Winfrey’nin öbür yapımlardan farklı bir şekilde izleyiciyi saracağını söylemekte yarar var. Zira Winfrey alelade bir sunucu ya da yapımcıdan fazla daha fazlası. Şimdiye kadar filmlerde, kablolu TV yayınlarında, milli kanallarda ve basılı medyada yer saha bu dev isim, oyuncu, talk show sunucusu, içerik üreticisi ve yapımcı sıfatlarına da sahip.

Hayata menfi şartlarla başlamış ve akademik alanda başarılı kızların eğitimi için 100 milyon dolar bağış yapan Winfrey’nin, sıklıkla başkanlık için namzet olması gerektiği konuşuluyor. Ancak Oprah, ABD başkanlığının kendisi için müsait olmadığını düşünüyor.

Winfrey’nin sahibi olduğu Harpo Productions tarafından televizyonda yayınlanan programlar arasında Dr. Phil, The Dr. Oz Show ve Rachael Ray yer alıyor. Harpo Films ise Akademi ödülü kazanan filmler üretiyor, buna Winfrey’nin kafa rolünde oynadığı Selma da dahil. Oprah’nın yıllar içinde bir fazla farklı filmde oynadığını da belirtelim.  The Color Purple ‘daki rolüyle Oscar’a namzet gösterilen Winfrey, Lee Daniels’ The Butler, The Immortal Life of Henrietta Lacks ve Disney’in A Wrinkle in Time filmlerinde yer aldı.

Ayrıca Wifrey, 2011 yılında Discovery Communications ortaklığa giderek kendi TV kanalını kurdu. Kanalı OWN‘da “Queen Sugar,” “Oprah’s Master Class” ve Emmy ödüllü “Super Soul Sunday. gibi yapımların yöneticiliğini de üstlendi.

Bu arada Apple’ın Oprah’s SuperSoul Conversations isimli bir podcast yayınladığını da belirtelim. Üstelik Apple Podcastleri arasında ilk sıraya oturan bu program, Oprah ile içerik anlaşmasının yolunu açmış olabilir. OWN ile olan anlaşmasını 2025’e kadar uzatan Winfrey’nin Apple projelerine ne kadar vakit ayıracağı ise henüz belirsizliğini koruyor. Üstelik Winfrey’nin programlarda programın yıldızı ya da konuğu olarak yer alıp almayacağı da henüz kesinleşmedi. Buna karşın Winfrey’nin Apple içeriklerinde sunucu ve gazeteci olarak yer alması konuşuluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ