Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Arda Turan’a Bir Darbe Daha! Lokantası Kapandı…

  • 06 Şubat 2019
  • 587 kez görüntülendi.
Arda Turan’a Bir Darbe Daha! Lokantası Kapandı…
Konu Altı

Ünlü futbolcu Arda Turan, son zamanlarda adından sıkça söz ettiriyor. Önceden elde ettiği başarılarla gündeme gelen Arda Turan, son zamanlarda yaptığı çirkin hareketlerle gündemden düşmüyor. Arda Turan’ın “yeni nesil lokanta” konseptini belirleyerek bundan 3 yıl önce 2016 yılında açtığı Şişli’deki “Arşiv” isimli lokanta için harcanan tutar 3 Milyon TL idi. Arşiv’i satılığa çıkaran fakat alıcı bulamayan Arda Turan, restoranı kapatma kararı aldı.

Futbolculuğu son zamanlarda hiç gündeme gelmeyen. Genellikle özel hayatındaki çalkantılarla dikkat çeken Turan, ticari hayatta da başarısını devam ettiremedi ve Arşiv isimli lokantasını kapatmak zorunda kaldı. Barcelona’da başarılı bir şekilde futbol oynadığı günlerde Cemal Sarıhan ile ortak bir şekilde Şişli’de “Arşiv” ismini verdiği lokantayı açan Turan, işyerini kapattı.

Şişli’de orta ve üst sınıf fiyatlarla birlikte açılan restoran, açıldığı günden bugüne bir türlü hedeflenen müşteri sayısını yakalayamadı. Komşu esnaflarda, bu restoranın fiyatının çok yüksek olduğunu ileterek bu sebepten dolayı tercih edilmediğini belirtti. Burada en çok öğlen iş yapmayı planladıklarını fakat ne beyaz yakalılar ne de Arap turistler uğramadılar dediler.

3 Milyon TL’lik Harcama Yapıldı

“Arşiv” isimli Arda Turan lokantası “yeni nesil lokanta” konseptiyle birlikte açılmıştı. Arda Turan ve Cemal Sarıhan tarafından ortak hareket edilerek açılan söz konusu 150 kişi kapasitesi bulunan lokanta için 3 Milyon TL’ye yakın bir harcama yapılmıştı. Restoranda kullanılmakta olan bütün malzemelerin birçok şehirden organik olarak elde edildiğini ileten Arda, “Türk Mutfağı Restoranımız Açıldı! Şişli’de Sevgi Var, Muhabbet Var, Bekleriz Efendi…” paylaşımıyla Instagram’da lokantanın reklamını yapmıştı.

Zincir Yapma Hedefi

Futbolculuğun yanı sıra ticari hayatına da büyük iddialarla birlikte giren Arda Turan, Sarıhan ile ortak hareket ederek açtığı lokantasını Türkiye’de zincir yapma hedefiyle birlikte açmıştı. Planların bu şekilde olduğunu ileten Turan ve Sarıhan, Avrupa’da da Arşiv’e bir şube açmak istemişlerdi.

Otel Projesi’de Yattı

Arda Turan’n Beyoğlu Sütlüce üzerinde otel açma planları da yıkılan bir binadan dolayı tamamen kesintiye uğramış ve inşa süreci durdurulmuştu. 3k atı bulunan bir bina, tan taraftaki inşaat kazıntısı sebebiyle tamamen yerle bir olmuştu. Daire sakinleri, çatlakları görür görmez binayı günler önce boşalttığından dolayı herhangi bir can kaybı olmadı. Bina da çok fazla mal kaybı yaşanmıştı. Yan taraftaki kazının Arda Turan’a ait otelin inşaatı olduğu bildirilmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ