Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Artık Çekilen Aracım Nerede? Sorunu Ortadan Kalkıyor! Cepten Her Bilgiye Ulaşılacak!

  • 09 Kasım 2018
  • 413 kez görüntülendi.
Artık Çekilen Aracım Nerede? Sorunu Ortadan Kalkıyor! Cepten Her Bilgiye Ulaşılacak!
Konu Altı

İstanbul Mobil Otopark Projesi kapsamında İstanbul genelinde nerede olursa olsun çekilen ve bağlanan her aracın geçtiği tüm süreçler mobilden teker teker kontrol edilebilecek. Bu kapsamda vatandaşların aracının nereye çekildiğini, nerede olduğunu ve daha çok fazlasını görebileceği uygulama sayesinde “aracım nerede” sorunu ortadan kalkacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, şehir içerisinde herhangi bir şekilde park yasağı koyulmuş bir alana hatalı park yapan sürücülerin araçlarını çekmeye devam ediyor. Söz konusu araçların nereden, saat kaçta, hangi sebepten dolayı çekildiği bilgilerinin yer aldığı ve çekilen aracın nerede olduğunun göründüğü uygulamayı hayata geçirdi.

Aynı zamanda aracınızın çekildiği otoparka ulaşım için haritada bulunuyor. Zaman ve iş gücünü azaltmayı hedeflemekte olan İstanbul Mobil Otopark projesi kapsamında, kayıt işlemlerinin sahadan gerçekleştirilmesiyle birlikte süreçler hızlanacak ve vatandaşlar çok daha kaliteli hizmet anlayışıyla karşı karşıya kalacak.

Sürücüler Aracı Çekildiğinde Saniyede Haber Düşecek

Projeye yönelik bir takım bilgilendirmeler ve açıklamalarda bulunan Başkomiser Emre Şen ise, trafikten aracı herhangi bir sebepten dolayı çekilen veya bağlanan sürücülerin kaygısını ortadan kaldırmak için çekim işlemlerinin her safhasından sürücüleri haber etmek durumunda olduklarını belirtti. Trafik akışını hızlı bir şekilde sağlamak ve bu kapsamda hatalı park eden ya da kural ihlali yapan araçların çekici yardımıyla çekmek durumunda kalındığını da sözlerine ekleyen Şen, Sürücülerin araçlarını park ettikleri yerde bulamadıkları takdirde aracın nerede olduğuna yönelik büyük bir merak içerisine girdiklerini, Polisin aracı çekmesinin bu hususta iyi bir ihtimal olduğunu, diğer ihtimalin ise aracın çalınması olduğunu, sürücünün bu husustaki kaygısını ortadan kaldırma amacıyla araç çekim işlemlerinden anında sürücünün haberdar olması amacıyla böyle bir uygulama yapma kararı aldıklarını dile getirdi.

Çekilen Araç Bilgilerine Ulaşım

Vatandaşlar, trafikten çekilerek otoparka gönderilen araçların bilgileri için ” www.istmop.com ” adresine girebilecek. Ya da Android ve iOS sistemlerindeki Google Play veya App Store’dan ” İSTMOP ” uygulamasını indirecek. Araç plakası uygulamaya yazıldığı an ne zaman çekildiği ve gerekli tüm bilgileri yazılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ