Ekonomi

Asgari ücret, memur ve emekli maaşı için müjde geldi! Maaşlar hem o tarihte hem de zamlı ödenecek!

Merakla beklenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bu akşam ekonomi gündemiyle toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantı 4 saat boyunca devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ana gündem maddeleri arasında emekli ve memur maaş zammı, yer alan asgari ücrette artış beklentisi, Kurban Bayramı tatili, NATO Zirvesi ve orman yangınları olan toplantıdan sonra flaş açıklamalar yaptı.

Kabine toplantısı sonrasında milyonlarca kişinin merakla beklediği asgari ücret, memur ve emekli maaşları için son dakika müjdesi geldi.

NTV’de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4 saat boyunca devam eden Kabine Toplantısı’ndan sonra çok önemli açıklamalar yaptı.

pexels karolina grabowska 4476375 1

Gündemden düşmeyen asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “En kısa sürede müjdeli haberi vereceğiz” dedi.

Yine konuyla ilgili olarak aktarılan detaylara göre, Temmuz ayı memur maaşlarının 8 Temmuz tarihinde zamlı halde ödeneceğini duyuran Cumhurbaşkanı ayrıca Kurban Bayramı tatilini takip eden 13 Temmuz ve 14 Temmuz günlerinin idari izin kapsamına alınacağını da müjdeledi.

pexels rodnae productions 5921494 1 1

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son zamanlarda gündemden düşmeyen asgari ücretle ilgili olarak yaptığı açıklamada “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim” dedi. Yaptığı açıklamada asgari ücret artışı yapılırken Bakanlığın özellikle belli sayıya kadar personel çalıştıran işverenleri gözetecek bir yöntem de geliştireceğini söyleyen Erdoğan, “İnşallah en kısa sürede müjdeli bir haberi paylaşmak istiyoruz.” dedi.

Yaptığı açıklamada amaçlarının enflasyon oranı kaç olursa olsun hiçbir çalışanımızın ve emeklimizin hayat pahalılığının altında ezilmesine müsaade etmemek olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan memur maaşlarıyla da ilgili önemli açıklamalar yaptı.

MEMUR MAAŞLARI O TARİHTE YATACAK

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen Temmuz ayı memur maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde yani 8 Temmuz tarihinde zamlı haliyle ödeneceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşlı ve engelli maaşlarının da bayram öncesi ödeneceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu