Gündemden düşmeyen asgari ücret ve emekli maaşlarında son dakika gelişmesi yaşandı. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, Habertürk TV’de yaptığı açıklamada merakla beklenen o zam miktarını duyurdu.

Peki asgari ücret ve emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacak? İşte o açıklamalar…

Asgari ücret ve emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacak? AK Partili o isim müjdeyi canlı yayında verdi!

ASGARİ ÜCRETE NE KADAR ZAM YAPILACAK?

Bloomberg HT’de yer alan habere göre, AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dâhil olmak üzere, öyle zannediyorum ki yüzde 40’lara yakın bir dokunuş gerçekleştirileceğini söyledi. Numan Kurtulmuş ayrıca aynı şekilde asgari ücrete de bir dokunuş yapılacağını söyledi.

Uzun yıllar dünya ekonomisinin böylesi bir krizle karşılaşmadığını söyleyen AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, dünya ekonomisinin önce pandemi şartlarından kaynaklanan ağır tablo, tedarik zincirlerinin kırılması, başta enerji, doğalgaz, petrol gibi dünyada çok önemli emtia pazarındaki dolar bazında fiyat yükselişleriyle türbülansa girdiğini belirtti.

Yaptığı açıklamada Türkiye’nin ekonomide karşılaştığı zorlukları aşmak için gayret ettiğini söyleyen Kurtulmuş, üç alanda ilgilerini yoğunlaştırdıklarını söyledi. “Birisi döviz fiyatlarındaki iniş çıkışların belli seyre girmesini görmek. İkincisi hem küresel fiyat artışları hem de Döviz fiyatları yükselişiyle ortaya çıkan enflasyon. Enflasyonun kontrol altına alınması ikinci alan. Ancak bunlar yapılırken diğer taraftan vatandaşımızın karşı karşıya kaldığı hayat pahalılığı. Vatandaşımızın gelir seviyesinin daha yükseğe çıkarılması için tedbirler alınması.” dedi.

Asgari ücret ve emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacak? AK Partili o isim müjdeyi canlı yayında verdi!

EMEKLİ MAAŞLARINA NE KADAR ZAM GELECEK?

Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada vatandaşların vermesi gereken vergilerden vaz geçerek, destekler vererek vatandaşların gelirini yukarı çekmek için gayret sarf ettiklerini söyleyen Numan Kurtulmuş, Temmuz’da işçi emekliler de dahil olmak üzere, yüzde 40’lara yakın bir dokunuş gerçekleştirileceğini söyledi. Kurtulmuş aynı şekilde asgari ücrete de bir dokunuş gerçekleştirileceğini söyleyerek, “Enflasyonun orta vadede düşürülmesi için atılacak adımlar var. Acil olan şu anda vatandaşımızın ciddi alım gücü problemiyle karşı karşıya kaldığını görüyoruz. Bunun için alım gücünün desteklenmesini temin edilmesi lazım.” dedi.