Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Astsubay Adliye’de Sinir Krizi Geçirdi!

  • 29 Kasım 2018
  • 554 kez görüntülendi.
Astsubay Adliye’de Sinir Krizi Geçirdi!
Konu Altı

Kayseri’de eşinin intihar etmesinden sorumlu tutulan ardından da tutuklanan astsubay, yargılandığı davada eşiyle ilişki yaşadığını öğrendiği doktoru görür görmez kendinden geçti.

İNTİHARA SEBEP OLMAKTAN TUTUKLANDI

25 Temmuz tarihinde Kocasinan ilçe sınırlarında oluşan olayda, 1 yıldır Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi’nde çalışmakta olan 27 yaşındaki doktor Z.Ö.T., astsubay olduğu bilgisine ulaşılan eşinin tabancasını alarak kafasına ateş etti ve hayatını kaybetti.

Gelen ihbarla birlikte harekete geçen polis ve sağlık ekipleri genç doktorun olay yerinde hayata gözlerini yumduğunu tespit etti. Polis ekiplerinin gerçekleştirdiği incelemelerin sonrasında ise genç doktorun cesedi otopsi işlemleri için Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Astsubay eşi A.T. ise intihara yönlendirerek ölüme sebep olma suçundan dolayı tutuklandı ve cezaevine alındı. Kayseri 5. Ağır Ceza Mahkemesi kapsamında yargılanmakta olan 27 yaşındaki tutuklu sanık, ölen Z.Ö.T’ün babası M.Ö., annesi N.Ö. ve avukatlar hazır bir şekilde yer aldı.

“ALDATILDIĞIMI ÖĞRENDİM”

Eşiyle anlaşmalı bir şekilde boşandığını belirten A.T., anlaşmalı boşandıklarından dolayı son kez yemek yemek istediklerini anlattı. O gün doktor olan eşinin başka bir doktor olan M.İ. ile sevgili olduğunu yani aldatıldığını öğrendiğini, yemek yedikleri esnada eşine sorduğunu ve eşinin de eve gidelim anlatalım dediğini belirtti.

Eve gidince de böyle bir şeyin olmadığını söylediğini anlatan A.T., kendisini bu şekilde ikna ettiğini vurguladı. Yan yana çekilmiş olan normal fotoğraflar olduğunu hiçbir art niyet olmadığını söylediğin de eşine inandığını anlatan A.T., ardından ise kendisini M.İ.’nin eşinin babasının kendisini arayıp “bu işi sen mi halledersin ben mi halledeyim” dediğini anlatan A.T., eşinin o esnada ağlayarak iddiaları reddettiğini belirtti. M.İ.’nin eşinin avukatının da arayarak elinde kanıtlar olduğunu söylemesinin eşini perişan bir hale getirdiğini söyledi.

Fotoğrafları Görünce Şok Olduğunu Anlattı

Avukatın yanına gittiğini ileten A.T. fotoğrafları gördüğünde gördüklerine inanamadığını, midesinin bulandığını ve çok kötü olduğunu belirtti. Avukatın kendisinin tazminat davası açtığını, A.T.’nin de açması gerektiğini söylemesiyle birlikte eşini aradığını anlatan A.T., eşinin telefonları açmadığını anlattı.

Anahtarla birlikte eve giren A.T., mutfakta kesim camlar olduğunu görünce oda oda eşini aradığını köşe odada bilekleri kesik bir halde olduğunu gördüğünü, sarılıp kapıya kadar getirdiğini anlatan A.T., hastaneye götürülmemesini isteyen kadını hastaneye götürmedi, doktor kendine müdahaleyi yaparak sakinleşti.

Anlatmaya devam eden A.T., Eşinin kız kardeşinin aradığını, eşinin İstanbul’a gideceğini ve ne zaman geleceğini sorduğunu, eşiyle o gün konuştuklarını ve her şeyi unutarak güzel bir tatil yapma kararı aldıklarını ileten A.T., bu konuyu kimseyle paylaşmadı ve evi temizlemeye başladılar.

Eşinin telefonunun ısrarla çaldığını anlatan A.T., arayan kişinin M.İ. olduğunu gördü ve sinirlendi. Telefonu açıp bağırıp çağırıp kapattığını anlatan A.T., ardından eve polislerin gelip doktoru zorla tuttuğuna yönelik şikayet olduğunu söylediklerini, karısının ise yalanlayarak polisi gönderdiğini vurguladı.

Ardından ise eşinin yine kötülenerek kendisini kaybettiğini ve ağlamaya başladığını ileten A.T., kendisini tokatlayarak yerden yere attığını söyledi. Cinayet şube ekiplerinin gelerek tekrardan bir şikayet olduğunu söylediğini, o esnada eşiyle görüşmek istediklerini belirten polis ekiplerinin görüşmesi için eşini arayan A.T. ulaşamadı. Hemen eve giden A.T., eşinin sırtındaki kurşun deliğini görünce intihar ettiğini anladığını dile getirdi.

Olayda kullanılan silahın kendisine ait olan beylik tabancası olduğunu ileten A.T., dolaba koyduğunu orada durduğunu iletti. 4.5 aydır cezaevinde olduğuma mı, en sevdiği insana kaybetmeye mi yanacağını şaşırdığını aktaran A.T., olayın asıl sebebinin dışarıda olduğunu anlattı.

O Doktor Geldi

O doktor mahkemeye tanık olarak geldi. ZÖ.T. ile ilişkisini kabul eden doktoru gören A.T. sinir krizi geçirerek “ne yüzle buraya geliyor” diyerek bağırdı. Hakim sakinleştirilmesi için sanığı dışarı çıkardı. Doktor boşanıp boşanmadığını sorduğunu, boşandım dedikten sonra bir kez daha Z.Ö.T.’den haber almadığını söyledi. Bir sorun olduğunu düşünerek defalarca kez aradığını ve telefonu A.T.’nin açtığını ifade eden M.İ. isimli doktor, ardından polis ekiplerine haber verdiğini iletti.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucunda sanığın tutukluk halinin devam etmesine karar verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ