Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Atatürk Orman Çiftliği’ne 2,1 milyon fidan dikildi

  • 19 Haziran 2018
  • 457 kez görüntülendi.
Atatürk Orman Çiftliği’ne 2,1 milyon fidan dikildi
Konu Altı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Atatürk Orman Çiftliği’ne 2,1 milyon sayı fidan dikildiğini açıkladı.

Atatürk Orman Çiftliği’ne 23 bin dekar alana çoğunlukla karaçam, sedir, akasya, dişbudak, mavi servi, akçaağaç, mahlep fidanlarının yanı dizi süs eriği, mazı, meşe, ardıç, ceviz, dut, karaağaç, yabani erik, katalpa, ve iğde türlerinden oluşan 2,1 milyon sayı fidan dikildi.

Bakım çalışmaları devam eden fidanların gelişim düzeylerinin iyi olduğu belirtilen açıklamada, dikilen fidanların istikbal yıllarda başşehir için mühim bir oksijen ve rekreasyon kaynağı olacağı belirtildi.

86 milyon fidan dikildi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Ankara’nın yeşil dokusuna katkıda bulunarak başkente mühim bir yeşil saha kazandırmış olduk.” dedi. 

Son 15 yılda memleket genelinde 4 milyar 50 milyon fidanı toprakla buluşturduklarını kaydeden Eroğlu, 2003-2017 yıllarında Ankara’da 1 milyon 450 bin dekar alanda 86 milyon fidan dikildiğini belirtti.

Başkentte 7 kent ormanı ve 17 mesire yeri kurduklarını anlatım eden Eroğlu, “Ankara günden güne yeşillenerek daha da çok yeşil alana kavuşuyor. Artık step Ankara, yeşil Ankara olarak anılacak” dedi.

Kaynak: AA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ