Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Av Tüfeğiyle Oynayan 16 Yaşındaki Çocuk Kendini Vurdu!

  • 16 Ekim 2018
  • 355 kez görüntülendi.
Av Tüfeğiyle Oynayan 16 Yaşındaki Çocuk Kendini Vurdu!
Konu Altı

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen haberlerden biri olan, silahla oynama sonucu ölümlere bir yenisi daha eklendi. Henüz 16 yaşında olan küçük çocuk feci bir şekilde can verdi.

Uyarıları Dikkate Almadı

Kütahya’da arkadaşlarıyla bir araya gelen 16 yaşındaki küçük çocuk, evlerindeki av silahını getirip, arkadaşlarına göstermeye başladı. Arkadaşları defalarca kez genci uyardı. Uyarıları dikkate almayan genç silahla oynamaya devam etti. Şarjörü dolu olan silahı kendine ve arkadaşlarına doğrultan küçük çocuk, en son kendisini kafasından vurdu.

Arkadaşlarına Göstermek İçin Getirdi

Kütahya’ya bağlı Emet ilçesinde gelişen söz konusu olayda gençler silahla oyun oynuyordu. Şakanın sonu ölüm oldu. Kütahya’da arkadaşlarıyla bir araya gelen 16 yaşındaki küçük çocuk, evlerinde bulunan şarjörü dolu av silahını arkadaşlarını göstermek için getirdi.

Başına Ateş Etti

Arkadaşlarına şakalar yapan, kendine ve arkadaşlarına silahı defalarca kez doğrultan küçük çocuğu arkadaşları defalarca kez uyardığını iddia etti. Uyarıları dikkate almayan genç, şakanın sonunda kendi başına yanlışlıkla ateş ederek hayatını kaybetti.

Alınan bilgilere göre Kütahya Akpınar Mahallesi’nde evlerinin alt katında arkadaşlarıyla bir araya gelen 16 yaşındaki küçük çocuk Onur Gürkan, evlerindeki av silahını arkadaşlarını göstermek için getirdi. Arkadaşları tarafından defalarca kez yapılan uyarıya rağmen silahın boş olduğunu söyleyerek şakalarına devam eden Gürkan, silahla oynamayı bırakmadı.

Hastanede Vefat Etti

Daha sonra henüz neden olduğu bilinmeyen bir sebeple silah ateş aldı. Silahın ateş almasıyla birlikte başından ağır yaralanan Gürkan, olay yerinde hayatını kaybetmedi. Olay yerine hemen gelen 112 Acil Sağlık Ekipleri tarafından Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Doktorlar tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen 16 yaşındaki küçük çocuk hayata gözlerini yumdu.

4 Arkadaşı İfade Verdi

Olay anında Gürkan’a birlikte aynı ortamda bulunan H.K., Z.P., M.U. ve Ö.E.’nin ifadeleri polis ekipleri tarafından alındı. Olay yeri inceleme ekipleri ice olayın gerçekleştiği alanda detaylı açıklama gerçekleştirdiler. Gürkan’ın cansız bedeni hastane morguna kaldırıldı. Emet Cumhuriyet Savcılığı ise olaya yönelik geniş çapta soruşturma başlattı.

Son zamanlarda meydana gelen bu tarz olaylara yönelik, sosyal medyada birçok tepki çeken paylaşım yapıldı. Ailelerin evde silah bulundurmaması için sık sık uyarıldığı, buna rağmen çocukların ulaşabileceği alanlarda silah bulundurulduğu söyleniyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ