Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Babası Koyun Keserken Yardım Etti, 13 Yaşındaki Çocuk Hayatını Korkunç Şekilde Kaybetti!

  • 19 Ocak 2019
  • 570 kez görüntülendi.
Babası Koyun Keserken Yardım Etti, 13 Yaşındaki Çocuk Hayatını Korkunç Şekilde Kaybetti!
Konu Altı

Muş’ta ikamet eden henüz 13 yaşında olan ortaokul öğrencisi Maruf Demir isimli çocuk, babasının kestiği koyunu ağaca asma amacıyla kullandığı ipi toplamaya başladı. Toplarken yerin karlı olması sonucunda ayağı kaydı ve yere düştü. Düşme esnasında asma amacıyla kullandıkları ip 13 yaşındaki küçük çocuğun boynuna dolandı ve çocuğun boynu kırıldı. Bu sebepten dolayı korkunç bir şekilde hayata gözlerini yumdu.

Muş’un ilçelerinden olan Varto’da ortaokulda öğrenim gören 13 yaşındaki Maruf Demir, babasının kestiği koyunun derisini toplamak için ağaca astığı uzun ipi toplamaya başladı ve ayağı kayınca yere düştü. Yere düşerken boynuna dolanan ip sonucunda boynu kırıldı ve hayata gözlerini yumdu.

“Boynunda İple Kaldı”

Olay, dün Varto ilçesine 60 kilometre uzaklığı bulunan Yurttutan köyünde meydana geldi. Nesim Demir isimli baba, bahçesinde küçükbaş hayvanı kesti ve ucunu ağaca bağladığı iple birlikte yukarı kaldırarak derisini yüzerek aldı. Yüzme işlemleri tamamlanınca Demir, ortaokul 7.sınıfda eğitim gören 13 yaşındaki oğlundan ipi toplamasını istedi.

İpi yere sarkan ucundan toplamaya başlayan Maruf Demir isimli çocuğun yerin karlı olması sebebiyle yağı kaydı ve dengesini kaybederek yere düştü. Boynuna ip dolanan küçük çocuğun sert bir şekilde yere düşmesiyle boynuna dolanan ip boynunu kırdı.

Sağlık Ekipleri İnceleme Gerçekleştirdi

Demir ailesinin diğer fertleri hemen 112 Acil Sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen sağlık ekiplerince gerçekleştirilen kontroller sonucunda küçük çocuğun boynunun kırıldığını ve hayatını olay yerinde kaybettiğini tespit eti. Maruf Demir, köy mezarlığına bugün gözyaşları arasında defnedildi.

Okulda Karne Dağıtıldı, Köyde Mezara Defnedildi!

Maruf Demir’in öğrenim hayatına devam ettiği Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda karne dağıtan ve çocukları tebrik eden Varto Kaymakamı Erkan Kaçmaz ise acısı burnunda olan aileye ziyaret düzenledi. Karne alması gereken günde toprağa mezarlığa defnedilen Maruf Demir’in ailesine taziye ziyareti yapan Kaymakam Kaçmaz, Nesim Demir’e baş sağlığı diledi ve biraz konuştuktan sonra cenaze evinden ayrıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ