Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Bahreyn Kralı, Türk Yapımı Helikoptere Ağzı Açık Baktı, Hayran Kaldı!

  • 17 Kasım 2018
  • 669 kez görüntülendi.
Bahreyn Kralı, Türk Yapımı Helikoptere Ağzı Açık Baktı, Hayran Kaldı!
Konu Altı

Bahreyn Kralı, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi yetkilileri tarafından uzun uğraşlar sonucu yapılan ve tanıtımı gerçekleştirilen T625 Genel Maksat Helikopteri’ne büyük bir hayranlıkla yaklaştı. Bahreyn Kralı, bir sonraki düzenlenecek olan Bahreyn International Airshow’da bu helikopterle uçmak istediğini de yetkililere iletti.

TUSAŞ, Bahreyn’in orta kesminde yer alan es-Sahir Hava Üssü’nde yapılan airshow organizasyonuna, Özgün Helikopter Programı çerçevesinde tüm geliştirmelerinde sona gelinen ve bundan birkaç hafta önce ilk uçuş başarısını da hatasız bir şekilde başaran T625 Genel Maksat Helikopteri ile katılım gerçekleştirdi.

Etkinlik amacıyla oluşturulmuş stand alanında sergilenen söz konusu Türk Yapımı T625 Genel Maksat Helikopteri, sivil ve askeri heyetlerle havacılık profesyonelleri aracılığıyla birer birer incelendi be büyük övgü algı.

Bahreyn Kralı Türk Yapımı Uçakla Uçmak İstiyor!

Alınan bilgilere göre, tamamı Türk yapımı olan T625’i Bahreyn, Cezayir ve Pakistan’dan katılım gerçekleştiren birçok kişi inceledi ve övgü yağdırdı. Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov ile birlikte alanı gezmeye başlayan Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife, T625 ile en çok ilgilenen lider olarak öne çıkıyordu.

Kendisi de helikopter pilotu olan Kral Al Halife, özellikle helikopterdeki kabin genişliğinin çok iyi ve konforlu olduğunun altını çizerek, bir sonraki yapılacak olan Bahreyn International Airshow’da bu helikopter ile birlikte uçmak istediğini söyledi.

Türkiye’de ve Uluslararası Arenada Yankı Uyandıracak!

Askeri ve sivil alanda çok geniş bir kitleye hitap etmekte olan söz konusu Türk yapımı helikopter, kendi alanı üzerinde gelecek beklentileri de ele alınarak büyük uğraşlar sonucu tasarlandı ve bugünkü haline getirildi. Helikopterin, çok yüksek irtifa da veya sıcaklıkta, zorlu iklim koşullarında, hem performans hem de manevra kabiliyeti çok iyi. Sağlamlık olarak da çok iyi bir şekilde tasarlanan helikopterin Türkiye ve küresel anlamda büyük yankı uyandıracağı tahmin ediliyor.

Helikopter, çok geniş görev yelpazesine sahip olmasından dolayı her türlü taşıma, VIP, kargo, hava ambulansı, arama ve kurtarma aracı, kıyı ötesi taşıma görevleri için kullanılabilecek. T625 Genel Maksat Helikopteri, 2 mürettebat ve 12 yolcu kapasitesiyle birlikte öne çıkıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ