Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Bakan Fakıbaba’dan ‘Çiftlik Bank’ açıklaması

  • 20 Mart 2018
  • 361 kez görüntülendi.
Bakan Fakıbaba’dan ‘Çiftlik Bank’ açıklaması
Konu Altı

Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, Çiftlik Bank’ın bakanlıkla ilgisinin olmadığı belirterek, “Ocak ayında biz ‘Çiftlik Bank’ta vatandaşlar kandırılıyor’ diye savcılığa dilekçe vermişiz” dedi.İlişkili Haberler

  • Dolandırıcılık zincirinin son halkası: Çiftlik Bank (Mehmet Aydın kimdir?)
  • Son dakika haberi: Hak Bakanı Gül’den Çiftlik Bank açıklaması
  • Çiftlik Bank soruşturmasında 19 gözaltı kararı

Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bir sıra incelemelerde bulunmak üzere Ankara’dan karayolu ile Turhal ilçesine geldi.

Bakan Fakıbaba, Tokat Valisi Ömer Toraman, Ak Parti Tokat Milletvekilleri Zeyid Aslan, Celil Göçer, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler ve protokol üyeleri ile beraber Turhal ilçesine bağlı Tatlıcak köyünde ‘Birlikte Üretim Modeli’ projesi toplantısında köylüler ile bir araya geldi.

Köy okulunun bahçesinde düzenlenen programda Ak Parti Tokat Mebus Zeyid Aslan’ın konuşması sırasında telsiz mikrofon arızalandı. Mikrofonun arızasının giderilmesi için görevliler çalışırken Bakan Fakıbaba ise köylüler ile sohbet etti.

Daha sonra Bakan Fakıbaba, mektep girişinde vatandaşlara seslenmek için iskemle üzerine çıktı. Bakan Fakıbaba ilgilerinden ötürü köylülere teşekkür ederek, ”Bu köy halkını daha çok nasıl mesut edebiliriz. Yaşam şartlarını ve refah seviyesini nasıl artırabiliriz. Girdileri nasıl azaltabiliriz. Ve alım garantisini nasıl verebiliriz. Bakın ben bunları söylüyorum. Ziraat Kredi, Et Süt Kurumu ile TMO’suyla, Ziraat Bakanlığı ile burada ektiğiniz tüm ürünlerin maliyetlerini düzelteceğiz. Sizlere alım garantisi vereceğiz. Ve insanlar daha mesut olacaklar. İnanıyorum ki eskiden 1 lira kazanırken şimdi çok rahat bir şekilde daha çok nakit kazanacaksınız” dedi.

‘OCAK AYINDA ŞİKAYET ETTİK’

Bakan Fakıbaba, daha sonra bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi’ projesinin startını Dimes Kazova Vasfi Diren Ziraat İşletmesi’nde verdi. Proje kapsamında hamile bir ineğe buzağıyı öldürücü isalden korumak amaçlı aşı uygulandı.

Program sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Fakıbaba, ”Çiftlik Bank ile ilgili bir gelişme var mı” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Çiftlik Bank önünde sadece çiftlik olduğu içi ulus zannediyor ki; Ziraat Bakanlığı ile ilgisi var. Çiftlik Bank’ın Ziraat Bakanlığı ile ne bir ilgisi var, ne bir izni var. Ne de verdiği bir hibe var. Bu söylentiler tamamen yanlış. Ve ocak ayında biz ‘Çiftlik Bank’ta vatandaşlar kandırılıyor’ diye Ziraat Bakanlığı olarak savcılığa dilekçe vermişiz. Müşteki olarak, vatandaş olarak. Ama bir tek bir şey var. Açılışa çağrı etmişler. Umumi olarak her açılışta biz deriz ki; ‘İşimiz yoğun olduğu için katılamadık’ diye bir telgrafımız olmuş. Sonradan vatandaşlarımızın kandırıldığını anladığımız an, ocak ayında biz kendimiz savcılığa şikayet etmişiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ