SağlıkGündem

Bakan Koca’dan yeni kısıtlama açıklaması geldi! Vaka sayıları yükselişte! Coronavirüs tedbirleri geri mi geliyor?

VAKA SAYILARI YÜKSELİŞİNİ KORURKEN, VATANDAŞLARI ENDİŞE KAPLADI! KISITLAMALAR GERİ Mİ GELİYOR?

Özellikle Kurban Bayramı tatili ile birlikte tüm Türkiye genelinde Covid-19 vaka sayıları artış gösteremeye başladı. Maske kullanımının da zorunlu olmasının kalkması neticesinde iyice rehavete kapılan vatandaşlar, tedbiri elden bırakmaya başladı. Bunun neticesinde maske ve birtakım kısıtlamaların geri gelmesi konusu gündeme gelmeye başladı. Tedbir kurallarının geri gelmesi konusunda sağlık çevrelerinin bazı kısımlarından da baskılar gelmeye başladı. Konuyla alakalı olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan ise yeni kısıtlama açıklaması geldi. Kamupersoneli.net‘te yer alan haberin içeriğine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kendisine yöneltilen “Yeni bir kısıtlama gündeminizde mi? Toplu taşıma araçlarında veya uçaklarda herhangi bir kısıtlamaya gidilecek mi?” sorusuna, “Hayır, böyle bir kısıtlama kesinlikle gündemimizde yok” şeklinde cevap verdi. Konuyla ilgili detaylar haberimizin ilerleyen bölümlerinde aktarılıyor olacak.

MASKE, MESAFE VE İZOLASYON!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sabah yazarı Yavuz Donat’a konuşarak şunları aktardı:

“Evet… Özellikle son birkaç haftadır, vaka sayılarında artışla birlikte, aşıya da yoğun ilgi olduğunu ve aşı yaptırmak isteyenlerin sayısının da giderek arttığını görüyoruz. Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımıza altını çize çize ısrarla öneriyoruz. Hatırlatma dozunu mutlaka ama mutlaka yaptırsınlar. Hele de 65 yaş üstü ve ek olarak kronik bir hastalığı olanlar çok dikkatli olmalılar. Risk çok daha fazla… Mümkünse kalabalık ortamlara asla girmesinler… Maske taksınlar… Ve özellikle de mesafeye dikkat etsinler.” şeklinde konuştu.

TEDBİRLER KONUSUNDA DİKKATLİ OLMAMIZ GEREKTİĞİNİ ARTIK BİLİYORUZ!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşmasına şu ifadeleri kullanarak devam etti:

Önerilen İçerik :   Kubilay Aka'ya hapis şoku! Cinsel içerikli görüntülerini ifşa etmişti! Sular durulmuyor!

“Ama şunu herkesin bilmesi gerekiyor. Covid pandemisi hala daha devam ediyor. Ve Coronavirüs ile maalesef bir dönem daha yaşayacağız.  Aşı olmamız gerektiğini bilmeli, özellikle risk grubundaki vatandaşlarımızın kendi kişisel tedbirlerini mutlaka almaları gerektiğinin şart olduğunu bilmeliyiz.   Yani açıklayacak olursak Covid ile birlikte olarak hayatımızın devam edeceğini, tedbirler konusunda daha kararlı ve daha dikkatli olmamız gerektiğini artık biliyoruz.”

115525302 gettyimages 1229328255 594x594 1

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşmasını, önümüzdeki aylarda maskenin geri geleceği yönündeki tartışmalarla ilgili olarak, “Vaka sayılarında son 2 haftada 3 kattan fazla artış olsa da, bunun tam tersi olarak, hastane yükündeki azalış yine devam etmektedir. Kötü günler geride kaldı. Herkesin gönlü müsterih olsun” diyerek sürdürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu